لیفت گردن برای از بین بردن چربی اضافه با جراحی و روشهای جایگزین

لیفت گردنبا افزایش سن، اثرات نیروی جاذبه زمین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و فشارها و استرس‌های زندگی روزمره در صورت دیده می‌شوند. زاویه صورت شل شده و باعث انباشته شدن چربی و چین و چروک در اطراف گردن می‌شود. عمل جراحی لیفت گردن با برداشتن چربی اضافی، سفت کردن عضلات زیرین و سفت کردن پوست اطراف گردن باعث جوانسازی ظاهر شما می‌شود. لیفت گردن را می‌توان به تنهایی یا در ترکیب با عمل‌های دیگر نظیر لیفت پیشانی، جراحی پلک چشم یا لیفت بینی انجام داد. نداشتن زاویه صورت مشخص و واضح یکی از شایع‌ترین شکایات مرتبط با افزایش سن است. آیا شما در مورد مسائل زیر نگران هستید:

 • داشتن غبغب
 • عدم مشخص بودن محل تمام شدن چانه و شروع شدن گردن
 • بافت‌های افتاده که باعث شده زاویه صورت شما زیبایی خود را از دست بدهد

شاید عمل لیفت گردن راه حلی است که شما برای سفت کردن و لیفت گردن و کمک به بازیابی زاویه صورت خود به دنبال آن هستید.

کانتور گردن زیبا علاوه بر نشان دادن جوانی، نشان‌دهنده سرزندگی و پرانرژی بودن نیز هست. علائم افزایش سن، انباشت چربی‌های اضافی، شل شدن و افتادن پوست و خطوط افقی یا باندها باعث می‌شوند که گردن شما ظاهری ناخواسته پیدا کند که نیاز به ترمیم و اصلاح دارد. لیفت گردن را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد. در هنگام جلسه مشاوره، جراح روش‌های جراحی و غیر جراحی که مناسب شرایط شما هستند را توضیح خواهد داد.

متخصصین ما در کلینیک زیبایی رازی با سال‌ها تجربه و تخصص آماده ارائه خدمات به شما می‌باشند. لطفاً جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره 02188334029 – 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

 چرا پوست گردن شادابی و فرم خود را از دست می‌دهد؟


پوست گردن

تغییراتی که در گردن اتفاق می‌افتد، اغلب به نظر می‌رسد که ناگهانی رخ می‌دهد، اما در واقع این تغییرات به صورت تدریجی اتفاق می‌افتد و اولین نشانه‌های پیری را به وجود می‌آورد. این تغییرات به علت عوامل مختلفی اتفاق می‌افتد، از جمله:

1. پوست گردن نسبت به سایر قسمت‌های صورت نازک‌تر است.
2. از دست رفتن کلاژن باعث نازک شدن و افتادگی پوست گردن و ایجاد چین و چروک می‌شود.
3. ضعف عضلات گردن.
4. عدم مراقبت صحیح از پوست گردن.
5. اثر جاذبه زمین که باعث افتادگی پوست گردن می‌شود.

یکی از دلایل اصلی افتادگی پوست گردن، افزایش سن است. افراد سالخورده تنها پیر می‌شوند، اما افراد جوان نیز ممکن است نگران ظاهر گردن خود باشند، زیرا آنها عکس‌های بی‌شماری از گردن خود را در شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنند و بیشتر توجه می‌کنند به پوست، حجم و شکل گردن خود.

 چه موقع باید عمل لیفت گردن را انجام داد؟


عمل لیفت گردنعملی لیفت گردن بین افرادی که بیش از 40 سال دارند محبوب است، البته برخی زنان و مردان که نوسانات وزنی زیادی داشته‌اند و پوست آنها دچار افتادگی شده است ممکن است تمایل داشته باشند – یا مجبور باشند – که آن را زودتر انجام دهند.

پوست گردن بسیار ظریف است و مانند پوست اطراف چشم با افزایش سن به شدت مستعد تأثیرپذیری است.

 • گردن یک قسمت مشهود در صورت است بنابراین زمانی که خاصیت ارتجاعی پوست باعث ایجاد چین و چروک روی آن می‌شود مشکل ایجاد می‌کند.
 • باندهای گردن که به آن باندهای پلاتیزمال گفته می‌شود نیز در برخی افراد دیده می‌شود، این باندها ممکن است از فک و چانه کشیده شده و به سمت پایین گردن آویزان شوند
 • به علاوه، بیشتر افراد از این که ظاهر گردن آنها بوقلمونی شود وحشت دارند، این عارضه به دلیل وجود چربی‌های اضافی ایجاد می‌شود و باعث بدشکل شدن زاویه صورت می‌شود.

 لیفت گردن به روش‌های جراحی


عمل جراحی لیفت گردن عملی است که به میزان زیادی به جوانسازی کمک می‌کند. اصطلاح فنی که برای لیفت گردن به کار برده می‌شود “ساب منتوپلاستی” (مینی لیفت گردن) یا”پلاتیزماپلاستی”(لیفت کامل گردن) است. در جلسه مشاوره برای عمل لیفت گردن با جراح پلاستیک متخصص، روش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و مناسب‌ترین روش به شما توصیه خواهد شد.

مزایای انجام عمل لیفت گردن

مزایای انجام عمل لیفت گردنممکن است اگر شما از ظاهر گردن، چین‌های چانه و زاویه صورت خود ناراضی باشید تمایل به انجام عمل لیفت گردن پیدا کنید.

 • لفت گردن یکی از مؤثرترین عمل‌های جراحی زیبایی برای دست‌یابی به نتایج طبیعی محسوب می‌شود.
 • با این عمل، پوست اضافی کاهش یافته، کانتور صورت بهبود یافته، عضلات زیرین سفت شده و خطوط و چین و چروک‌های پوست کاهش می‌یابند.
 • باندهای پلاتیزمال که قبلاً در مورد آنها توضیح داده شد نیز به میزان چشمگیری کاهش می‌یابند و ظاهر چانه و زاویه فک و صورت، کانتوری جوان پیدا می‌کنند.

آیا شما کاندیدای خوبی برای قرار گرفتن تحت عمل لیفت گردن (پلاتیزماپلاستی) هستید؟

محدوده سنی برای انجام عمل لیفت گردن برای زنان و مردان بسیار گسترده است. افراد بین 40 تا 60 سال (و در برخی موارد تا 80 سال اگر سلامتی و ارتجاع پوست مناسبی داشته باشند) می‌توانند این عمل جراحی را انجام دهند. افرادی که تصمیم به انجام عمل لیفت گردن می‌گیرند معمولاً با مشکلات زیر روبرو هستند:

1. آسیب‌دیدگی پوست ناشی از تابش مستقیم آفتاب یا نور خورشید
2. انباشت چربی زیر چانه
3. بوقلمونی شدن گردن
4. غبغبی در حالت راه رفتن و صحبت کردن
5. اضافی و شل شدن پوست در ناحیه گردن
6. عوامل ژنتیکی مانند انباشت چربی در اطراف گردن

برای دست‌یابی به نتایج مطلوب در هر عمل جراحی پلاستیک، خاصیت ارتجاعی پوست بسیار مهم است. سطح الاستین و کلاژن می‌تواند بر دوران بهبودی و نتایج نهایی تأثیرگذار باشد. جراح ممکن است عمل‌های دیگری برای جوانسازی صورت به شما پیشنهاد دهد که آنها را قبل، حین یا پس از انجام عمل لیفت گردن انجام دهید. عمل لیفت گردن اغلب به عنوان یک عمل جراحی مطمئن و بی‌خطر محسوب می‌شود، اما همچنین یک عمل جدی و خطرناک است؛ بنابراین شرط اصلی انجام این عمل، داشتن سلامت فیزیکی خوب است. در این عمل، پوست کشیده و اضافی آن برداشته می‌شود تا پوست شما خیلی نازک نشود. به همین دلیل افرادی که پوست بسیار نازک یا پیر دارند، ممکن است برای انجام این عمل مناسب نباشند.

چه آمادگی‌هایی برای پیش از عمل لیفت گردن لازم است؟

قبل از انجام عمل جراحی، شما باید سبک زندگی خود را برای پشتیبانی از عمل جراحی تغییر دهید.

 • از مصرف غذاهای شیرین و داروهای ضد التهابی (مانند آسپیرین و ایبوپروفن) خودداری کنید.
 • اگر سیگار می‌کشید بایدان را ترک کنید
 • این دستورالعمل‌ها و توصیه‌های دیگر برای آماده‌سازی قبل از عمل را باید قبل از انجام عمل جراحی از جراح خود دریافت کنید.

جراحی لیفت گردن چگونه انجام می‌شود؟

جراحی لیفت گردندر عمل جراحی لیفت گردن، جراح پوست و چربی اضافی را برداشته و عضلات پلاتیزمای زیرین را سفت می‌کند. در هنگام انجام عمل لیفت گردن، جراح عضلات پلاتیزما را بازسازی می‌کند (برخی از قسمت‌های آن ممکن است برداشته شوند) و پوست و چربی‌های انباشته شده اضافی نیز برداشته می‌شوند.

 • همه این کارها در یک عمل جراحی بسیار دقیق و با هدف ایجاد حداقل شکاف برای جلوگیری از ایجاد اسکار شدید انجام می‌شوند.
 • بافت نرم را می‌توان برای بهبود کانتور گردن‌ترمیم کرده و تراشید.
 • نتیجه نهایی برداشتن پوست و باندهای شل شده، کاهش ظاهر غبغب است. لیپوساکشن را می‌توان همراه با عمل لیفت گردن برای برداشتن چربی‌های اطراف گردن و زیر چانه و برداشتن غبغب انجام داد.
 • می‌توان عمل لیفت گردن را بدون تغییر در عضلات انجام داد اما نتایج حاصله محدود خواهند بود.
 • همه شکاف‌های ایجاد شده در قسمت‌های خاصی ایجاد می‌شوند که می‌توان آنها را استتار کرد. پشت و گوش و زیر چانه از قسمت‌هایی هستند که اسکارهای ایجاد شده در آنها مخفی می‌شود.
 • نتایج حاصل از عمل لیفت گردن باعث بهبود چشمگیر ظاهر گردن می‌شود و باعث می‌شود که زاویه صورت شما محکم‌تر و جوان‌تر به نظر برسد.

این عمل به طور معمول بین یک ساعت و نیم تا سه ساعت انجام می‌شود. زمان بستری شدن در بیمارستان متفاوت بوده و به روش جراحی و میزان گستردگی عمل جراحی که باید انجام شود بستگی دارد.

برای افرادی که تمایل به انجام عمل جوانسازی کامل دارند، لیفت گردن می‌تواند مکمل عمل‌های لیفت دیگر مانند لیفت صورت، لیفت دور چشم، پلک باشد. انجام همزمان این عمل‌های جراحی به دست‌یابی به کانتورهای عالی برای هر صورت کمک می‌کند.

سؤالات خود را اینجا بپرسید

 پس از انجام عمل جراحی چه کاری باید انجام داد؟

پس از انجام این عمل، ممکن است کمی احساس ناراحتی کنید، اما پزشک داروهای مسکن را برای شما تجویز خواهد کرد. زمان بهبودی پس از عمل بسیار مهم است و شما باید از خودتان به خوبی مراقبت کرده و استراحت کنید. بهتر است برای هفته اول پس از عمل، یک نفر برای مراقبت از شما در کنار شما باشد، البته این فرد نباید اهل قضاوت کردن درباره دیگران باشد. در صورتی که تورم و بیحسی شما عادی باشد، باید افراد حامی در اطراف شما باشند. همچنین:

– باید مقدار زیادی آب بنوشید و از غذاهای سالم کم نمک استفاده کنید.
– از مصرف الکل و سیگار جداً اجتناب کنید.
– صبور باشید؛ مهم‌ترین عامل در دوران بهبودی، صبر است.
– انتظار نداشته باشید که نتایج بلافاصله مشهود شوند و باید صبر کنید تا بدن شما به اندازه کافی التیام یابد.

در طول دوران بهبودی، ممکن است اطراف گردن شما سفت باشد و شما مجبور باشید که تا چند هفته صاف بخوابید تا به کاهش تورم و تسریع روند بهبودی شما کمک شود.

نتایج حاصل از عمل جراحی و طول دوام اثرات

لیفت گردن غبغبطول مدت دوام اثرات ناشی از انجام عمل لیفت گردن برای بسیاری از افراد جالب است. معمولاً این اثرات بین 5 تا 10 سال باقی می‌مانند که به نوع پوست و نوع مراقبت شما از پوست خودتان شامل کمتر قرار گرفتن در معرض نور خورشید و حفظ وزن ثابت بستگی دارد.

دوام نتایج متغیر است و به تبحر و تجربه جراح و روش‌های به کار برده شده برای انجام عمل جراحی بستگی دارد – همه لیفت های گردن یکسان نیستند.

روش‌های غیر جراحی لیفت گردن


با این که روش‌های جراحی، استانداردهای طلایی برای لیفت و سفت کردن پوست و عضلات گردن هستند اما روش‌های غیر جراحی دیگری نیز وجود دارد که می‌تواند به بهبود ظاهر گردن کمک کند. نکته مهم برای موفقیت‌آمیز بودن استفاده از این روش‌ها، مدیریت انتظارات بیمار است.

تزریق ژل‌ها 

 

تزریق ژل‌هابیماران جوان‌تر و مردان می‌توانند برای خلاص شدن از شر غبغب از ژل‌های تزریقی استفاده کنند. برای دست‌یابی به بهترین نتایج، پوست باید به سرعت بهبود یابد. در حالی که لیپوساکشن یک روش عالی برای برداشتن چربی‌های اضافی است اما نیاز به بیهوشی و دروان بهبودی بلند مدت دارد. به هر حال، نتایج بلافاصله قابل مشاهده است؛ به عبارت دیگر استفاده ازژل ها یک روش غیر جراحی با حداقل زمان بستری است اما کمی کبودی و تورم پس از تزرق وجود خواهد داشت. عیت استفاده از این ژل‌ها است که آنها به طور واقعی کانتور گردن را بهبود نمی‌دهند و برای دست‌یابی به نتایجا نهایی باید 2 تا 4 مرتبه تزریق در فواصل زمانی دو ماهه انجام شود.

رادیو فرکانسی

رادیو فرکانسیآر اف یا رادیو فرکانسی یک روش غیر جراحی دیگر برای لیفت گردن است که در آن از گرما برای کمک به سفت شدن پوست استفاده می‌شود. این یک لیفت کامل گردن نیست و نتایج حاصل از انجام آن نیز زیاد نیست اما بیمارانی که تمایل به قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی ندارند می‌توانند از روش‌های درمانی آر اف مانند آر اف پروفوند در ترکیب با میکرونیدلینگ استفاده کنند که یک روش خوب برای سفت کردن پوست است. اگر بیمار در این قسمت‌ها، چربی اضافی داشته باشد می‌تواند آر اف را در ترکیب با تزریق ژل یا لیپوساکشن انجام دهد.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگمیکرونیدلینگ یک مفهوم قدیمی در درماتولوژی است. در این روش، پوست به وسیله تزریق‌هایی که به وسیله سوزن‌های ریز در آن انجام می‌شود تحریک می‌شود. این کار به دلیل واکنش‌های پوست به ضربه و افزایش تولید کلاژن جواب می‌دهد و نتایج خوبی برای پوست به دنبال دارد. می‌توان این روش را در ترکیب با آر اف پروفوند انجام داد، نتایج حاصله فوری و آنی نیستند و پس از حدود 6 تا 8 هفته ظاهر می‌شوند.

لیفت با نخ

لیفت با نخ

لیفت با نخ روشی است که برای افتادگی‌های جزئی زاویه صورت، اطراف لب‌ها و گونه‌ها طراحی شده است. در این روش پزشک با استفاده از نخ‌های جراحی مخصوص، پوست شل شده را با آرامی لیفت داده و ظاهری جوان‌تر و سفت‌تر می‌سازد. نخ‌های مورد استفاده برای این فرایند جوانسازی صورت از پلی‌پروپیلن غیر جذبی ساخته شده‌اند و برای دست‌یابی به نتایج مطلوب از خطوط کانتور از پیش طراحی شده استفاده می‌شود. نخ‌ها از طریق یک شکاف کوچک در خطوط رویش مو قرار داده شده که به طور کامل پس از بهبودی استتار می‌شوند.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی