کاشت ریش

کاشت-ریش-و-سبیل

کاشت ریش و سبیل با موی طبیعی یک روش درمانی است که معمولاً برای مردانی که از مقطعی بودن یا خالی بودن موی صورت خود شامل ریش و سبیل رنج می برند، مورد استفاده قرار می گیرد. از بین رفتن موهای صورت می تواند ریشه ارثی داشته باشد یا در نتیجه جراحت های حاصل از انجام عمل جراحی، سوختگی یا سایر انواع تصادف ها ایجاد شده باشد. برای بعضی مردان، داشتن ریش پر پشت یا سبیل یک علامت از مرد بودن و قدرت محسوب می شود.

کاشت ریش و سبیل طبیعی برای بسیاری از مردان جوان از اهمیت خاصی برخوردار است. در این حالت داشتن موهای صورت سالم و بدون نقص می تواند یک ظاهر مناسب برای مرد در چشم زنان ایجاد کند و به همین خاطر وضعیت ریش و سبیل مردان برای اعتماد به نفس و نحوه نمایش وضعیت آنها به دیگران از اهمیت خاص برخوردار است. به هر حال، گاهی اوقات مردان دارای ریش و سبیل با تراکم مورد نظر خود نیستند.

کاشت موی ریش و سبیل برای مردان


کاشت ریش و سبیل و بطور خاص ترمیم موی ریش و سبیل در سال های گذشته افزایش زیادی در بین مردان در سراسر جهان پیدا کرده است. بطور خاص در انگلستان به تنهایی ۴،۵۰۰ مرد از روش درمانی کاشت مو برای افزایش تراکم و پر پشتی موی صورت خود استفاده کرده اند. اگر موهای صورت شما کم پشت هستند، ممکن است زخم های خاص در محل رویش موی صورت شما وجود داشته باشد، کاشت ریش طبیعی در محل آسیب دیدگی می تواند تنها راهکار دائم برای پرپشت کردن ریش و سبیل و درمان مشکل شما باشد.

کاشت سبیل و ریش یک روش درمان تخصصی است که نتایج حاصل از آن به شدت وابسته به تجربه و مهارت جراح انجام دهنده این درمان دارد. در این مرکز متخصصان کاشت موی صورت وجود دارند که دانش و تجربه کافی در انجام این کار برای همه بیماران دارای شرایط مختلف ظاهری و نژادی دارند.

در کلینیک ما، به منظور هر چه طبیعی تر به نظر رسیدن نتایج، الگوی رشد موهای طبیعی بیمار بررسی می شود و پس از  آن طرحی از الگوی کاشت ریش و سبیل وی تهیه می شود، بدین ترتیب نتایج حاصله بیشترین شباهت ممکن را خواهد داشت.

علت مشکل


رشد موهای صورت و مشکلات مربوط به آن می تواند در نتیجه مسائل ژنتیکی یا جراحت های وارد شده ایجاد شوند. در یک مطالعه انجام شده در سال های اخیر بیش از ۴۵ درصد مردان از وضعیت رویش موی ریش و سبیل خود ناراضی بوده اند. این موضوع در حالی است که در بسیاری از فرهنگ ها، موی صورت نشانه پرستیژ و مردانگی فرد است.

به این ترتیب امروزه بسیاری از مردان به دنبال اصلاح وضعیت موهای صورت خود هستند. امکان رشد کامل و دارای تراکم کافی موهای ریش و سبیل به صورت دلخواه یا وضعیت رشد موهای صورت می تواند ظاهر فرد را تغییر داده و نشان دهنده شخصیت مورد نظر فرد باشد.

روش های درمان


ترمیم موهای ریش و سبیل یک روش درمانی است که برای حل مشکلات مرتبط با رشد مو در این نواحی، برای افراد مختلف مناسب است. این فرایند با استفاده از کاشت ریشه‌های موی برداشته شده از نواحی مختلف سر انجام می‌شود، از جمله ناحیه پشت گوش یا نواحی بالای گوش.

کاشت ریش و سبیل با برداشتن پیازهای مو از نواحی اهدا کننده آغاز می‌شود و می‌توان از روش‌های FUE یا FUT برای این منظور استفاده کرد. در روش FUE، پیازهای مو از قسمت‌های اهدا کننده در سر بیمار برداشته می‌شوند و سپس به نواحی مورد نیاز بیمار پیوند زده می‌شوند. این روش از شکاف‌های بسیار کوچک برای برداشتن پیازهای مو استفاده می‌کند تا زخم‌های کمتری در ناحیه اهدا کننده ایجاد شود.

روش FUT نیز از پیازهای مو برای کاشت سبیل و یا ریش استفاده می‌کند، با این تفاوت که پس از برداشتن پیازهای مو، از میکروسکوپ برای ایجاد صدها پیوند سالم بسیار کوچک و دارای ظاهر طبیعی برای کاشت استفاده می‌شود.

هر دوی این روش‌ها، یعنی FUE و FUT، زخم‌های ایجاد شده در ناحیه اهدا کننده را به حداقل می‌رسانند تا امکان رشد مو از بافت دارای جراحت وجود داشته باشد. این موضوع به معنای این است که ناحیه اهدا کننده مشکل از دست دادن مو را تجربه نخواهد کرد.

نحوه کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش FUE


نحوه استفاده از روش درمانی FUE برای استفاده از مزایای کاشت ریش و سبیل مشابه استفاده از این روش برای کاشت موی طبیعی در سر است. این روش یک درمان دارای حداقل سطح تهاجم است که برای بازیابی تراکم مو در نواحی مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد. طول درمان با استفاده از این روش بین سه تا نه ساعت است و این مدت بستگی به نواحی درمان شده و مقدار موی مورد نیاز برای درمان دارد.

برای مثال، کاشت ریش تنها بر روی چانه که در اصطلاح به آن ریش بزی می گویند نیازمند کاشت تعداد ۱،۵۰۰ پیاز مو است، در حالی که بازیابی ریش کامل به کاشت ۴،۰۰۰ پیاز مو نیاز دارد.

برای شروع درمان جراح نواحی اهدا کننده مو را در قسمت پهلو یا پشت سر مشخص می کند. از این نواحی برای برداشتن پیاز مو جهت کاشتن در نواحی ریش، سبیل و اطراف صورت استفاده می شود. در این حالت معمولاً از موهای نازک تر برای کاشت مو استفاده می شود و برای استخراج پیازهای موی مورد نیاز معمولاً از موهای اطراف سر استفاده می شود. اگر بیمار تاس بوده یا کاملاً بی مو باشد، ممکن است برای بهره بری از مزایای کاشت ریش از پیازهای موی سایر نقاط بدن همچون ناحیه سینه به عنوان ناحیه اهدا کننده استفاده شود.

روش کاشت FUE یک روش درمانی جدید است و برای انجام آن فقط از مواد بی حسی موضعی برای بیمار استفاده می شود. هنگامی که محل اهدا کننده مو توسط جراح مشخص شد، از ابزار مخصوص برای بریدن اطراف پیازهای مو استفاده می شود. اندازه ابزارهای مورد استفاده در این حالت بستگی به اندازه پیازهای موی مورد نیاز برای پیوند دارد. در این حالت هر چه پیازهای مو نازک تر باشد، ابزار استفاده شده برای خارج کردن آنها کوچکتر می باشد. این بخش از فرآیند درمان بطور کاملاً گسسته و جدا از هم انجام می شود و برای بیمار ناراحتی کمی به همراه دارد.

 

هنگامی که برداشتن پیازهای مو کامل شد، از مواد بی حسی برای نواحی صورت که نیاز به کاشت مو در این نواحی وجود دارد، استفاده می شود. در این حالت دقت و تجربه کافی برای اطمینان از وضعیت موهای کشیده شده و کاشته شده برای هر پیاز مو در هر بار لازم و ضروری است و لازم است زاویه صحیح برای کاشت پیاز مو انتخاب شود تا به این ترتیب بیشترین تراکم و بهترین نتایج ظاهری برای بیمار ایجاد شود.

کاشت ریش و سبیل می تواند نتایج دائمی برای بیمار به همراه داشته باشد و با استفاده از روش کاشت ریش و سبیل می توان پیازهای مو را در نواحی مورد نظر بیمار کاشت و ظاهر مطلوب را برای وی ایجاد کرد. پیازهای مو در ناحیه ریش و سبیل همگی به صورت جداگانه رشد می کنند و این موضوع به این معنی است که برای دستیابی به نتایج طبیعی لازم است هر پیاز مو به صورت جداگانه کاشته شود و برای کاشت آن جهت قرارگیری صحیح آن در مجاورت موهای کنار مورد توجه دقیق قرار گیرد.

توجه داشته باشید که برای ترمیم یک ریش بزی به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ پیوند مو نیاز است، در حالی که ترمیم ریش کامل نیازمند ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پیاز مو است. با بررسی تعداد پیازهای موی مورد نیاز برای ترمیم ریش و سبیل لازم است تمام پیوندهای استخراج شده به دقت از ناحیه اهدا کننده گرفته شوند و استفاده از این روش درمانی نیازمند تجربه و دانش جراح در کاشت مو برای دستیابی به بهترین نتایج ممکن است.

مزایا


کاشت ریش و سبیل یکی از روش‌های محبوب درمانی است که آقایان از آن استفاده می‌کنند تا ظاهر جذابیت و زیبایی را به چهره خود ببخشند. این روش باعث ایجاد یک خط ریش منظم و تمیز می‌شود که به ظاهر جذاب و مردانه‌ای که برای شخص فراهم می‌کند، زیبایی چهره او را بهبود می‌بخشد. علاوه بر این، کاشت ریش و سبیل می‌تواند جای سوختگی یا لکه‌های دیگر در صورت را پنهان کند.

نتایج درمان


نتایج کاشت ریش و سبیل با استفاده از روش FUE دائمی است و ظاهری کاملاً طبیعی دارد. تفاوت ایجاد شده پس از کامل شدن درمان بلافاصله بطور قابل توجه برای بیمار قابل مشاهده خواهد بود. با این حال، برای مشاهده نتایج کامل ناشی از درمان نیاز به چند ماه زمان وجود دارد. پیازهای موی کاشته شده در نواحی مختلف صورت رشد خود را شروع می‌کنند و در ادامه به رشد خود ادامه خواهند داد.

در کل، کاشت ریش و سبیل یک روش درمانی موثر است که به آقایان کمک می‌کند تا ظاهر جذابیت و زیبایی را به چهره خود ببخشند. با توجه به دوام و طبیعی بودن نتایج، این روش می‌تواند یک راه حل دائمی برای مشکلات ریش و سبیل باشد.

کاشت-ریش

هزینه و قیمت


هزینه کاشت ریش و سبیل طبیعی با توجه به شرایط و همچنین پزشک متفاوت است. هزینه کاشت ریش و سبیل بسته به مدت زمان لازم برای درمان و همینطور ناحیه و موی کاشته شده متغیر است.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی