برجسته سازی گونه (گونه گذاری) با جراحی و بدون جراحی

گونه1

گونه‌ها یکی از سه نقاط کلی برجسته‌ی صورت می‌باشند: چانه، بینی و گونه‌ها. وقتی یکی از این سه نقطه متناسب نباشد، کل ساختار صورت به نظر نامتعادل می‌رسد. اگر دارای گونه‌های مسطح می‌باشید، برجسته‌ کردن گونه می‌تواند این عدم تعادل را اصلاح کند. برجسته‌ سازی گونه یک فرایند زیبایی است که برای بهبود گونه‌ها از تزریق ژل یا جراحی برای قرار دادن ایمپلنت گونه یا تزریق چربی بهره می‌برد. پر کردن گونه‌ها، گود افتادگی و فرورفتگی گونه‌ها را، که با گذشت زمان و بر اثر بالا رفتن سن، بیماری یا ویژگی‌های ارثی ایجاد می‌شود، حل کرده و به افراد متعددی کمک می‌کند تا به برجستگی‌های زیبای چهره دست یابند. بنابراین پس از انجام عمل برجسته‌ سازی گونه، چهره‌ی شما جوان‌تر شده و دارای ظاهری با تعادل و تناسب بیشتر خواهد بود.

 

 

اگر به دنبال راهی برای زیباسازی صورت با برجسته کردن گونه های خود هستید می‌توانید به کلینیک زیبایی رازی مراجعه کنید. در این کلینیک زیبایی متخصصین ما با روش های جدید مثل تزریق ژل، تزریق چربی و پروتز، می‌توانند به راحتی شما را به مقصود خود برسانند. برای کسب اطلاعات بیشتر و صحبت با مشاورین ما در این کلینیک و همچنین رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌های 02188334029 – 02188333259  تماس حاصل فرمایید.

گونه2

متقاضی مناسب


گونه3

برجسته‌ سازی گونه می‌تواند برای جوان‌سازی گونه‌های فرورفته و گود افتاده یا بازیابی تعادل چهره استفاده شود. کاندیدای انجام این عمل باید از سلامت برخوردار بوده و دارای انتظارات معقول باشد. افرادی که دارای صورت بلند و باریک یا صورت گرد بدون استخوان‌های برجسته‌ی گونه هستند، کاندیدای مناسبی برای انجام برجسته‌ کردن گونه می‌باشند. افرادی که به طور مادرزادی دچار کمبود استخوان گونه هستند و یا از عدم تقارن در صورت خود رنج می‌برند نیز می‌توانند این عمل را انجام دهند. پزشکان افراد زیر 18 سال را تحت این عمل قرار نمی‌دهند. کاندیدای این عمل باید دارای سلامت کلی بوده و اهدافی معقول از انجام آن داشته باشد. اگر کاهش وزن داشته اید و در نتیجه گونه‌های شما تخت و چروکیده شده است، این عمل برای شما هم مناسب می‌باشد.

مزایای گونه گذاری


گونه4

برخی از مزایای انجام این عمل عبارتند از:

 • افزایش حجم گونه
 • افزایش تعادل چهره
 • پوستی سفت‌تر و محکم‌تر
 • گونه‌های برجسته‌تر و تغییر چشمگیر ساختار چهره در ناحیه‌ی گونه.
 • به این دلیل که برش‌های داخل وریدی انجام می‌شود، زخم‌های جراحی ناپدید خواهند شد.

ایجاد گونه‌های بزرگ


اگر به دنبال بزرگ کردن گونه‌های خود هستید یا به دنبال اصلاح گونه‌های تحلیل رفته‌ی خود می‌باشید، می‌توانید مزایای برجسته‌ کردن گونه را مدنظر قرار دهید. این روش‌های جراحی می‌توانند به تنهایی و یا برای فراهم کردن ظاهری متقارن و متعادل، یا در ترکیب با دیگر روش‌ها مانند رینوپلاستی یا لیفت صورت استفاده شوند.

تزریق ژل

گونه6

روش‌های تزریق ژل برای اضافه کردن حجم به نواحی مختلف صورت و برای رفع اثرات مرتبط با افزایش سن مانند چین و چروک، فرورفتگی در پوست و از دست دادن حجم بافت سفت چهره طراحی شده اند. آنها همچنین برای بهبود ویژگی‌های چهره مانند گونه‌ها استفاده می‌شوند. با پیر شدن پوست، اجزای اصلی آن (کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک) که سفتی، حجم و شکل را نگه می‌دارند با گذشت زمان از بین می‌روند. تزریق ژل می‌تواند پوست را به وضعیت اصلی و جوان خود بازگرداند. درمان‌های تزریق ژل بسیار ایمن بوده و تهاجمی نمی‌باشند. اغلب این تزریق‌ها با استفاده از یک سوزن باریک برای تزریق پرکننده‌ی انتخاب شده در میان دو لایه‌ی خارجی پوست انجام می‌شوند. این لایه‌ها در گونه‌ها اپیدرم و درم می‌باشند. این موضوع به این معناست که درمان تزریق ژل روشی نسبتاً بدون درد می‌باشد. اگر بیمار درخواست کند، ناحیه‌ی تحت درمان پیش از انجام عمل بی‌حس می‌شود. جراحان پلاستیک و زیبایی ما، انواع خدمات ما را به شما معرفی می‌کنند. ژل تزریق شده سطوح ناپدید شده‌ی اسید هیالورونیک را جایگزین می‌کند که حجم و پری گونه را افزایش می‌دهد. در حالی که برخی از افراد اندکی ناراحتی را در هنگام عمل احساس می‌کنند اما درمان‌های تزریق ژل عموماً بیشتر از سی دقیقه طول نمی‌کشند. نتایج حاصل از تزریق ژل معمولاً خیلی سری بوده و افراد سطوح نرمال فعالیت‌های خود را بلافاصله از سر می‌گیرند. عوارض جانبی تزریق ژل مینیموم بوده و شامل کبودی، ورم، قرمزی، حساسیت و برخی تغییر رنگ‌ها می‌باشند. نتایج این عمل با تغییر نوع فیلر استفاده شده، تغییر می‌کند.

تزریق چربی

گونه7
بالا رفتن سن باعث آویزان شدن پوست صورت می‌شود و این موضوع به دلیل فاکتورهای متعددی می‌باشد. این فاکتورها شامل کمبود قابلیت کشسانی و حجم در گونه‌ها می‌باشد. ساختارهای عمقی صورت حجم خود را از دست می‌دهند و این اتفاق بخصوص در استخوان‌ها و چربی مخصوصاً در گونه‌ها می‌افتد. این فقدان حجم به ایجاد پوست اضافه‌ی بیشتر در گونه‌ها و تحلیل رفتن نسبی صورت می‌انجامد که به نوبه‌ی خود باعث ایجاد ظاهری خسته و پیر می‌شود. یک چهره‌ی جوان با وجود گونه‌های پر و برجسته ایجاد می‌شود. چربی می‌تواند برای حجم دادن دوباره به ناحیه‌هایی از گونه به کار برده شود که در آنها حجم به دلیل بالا رفتن سن کاسته شده است و همچنین می‌تواند برای پر کردن مستقیم گونه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

روش انجام

نخست، لیپوساکشن برای برداشتن چربی انجام می‌شود. عمل لیپوساکشن و انتقال چربی می‌تواند تحت بیهوشی موضعی و در مطب انجام گیرد. این بیهوشی موضعی، کل فرایند را نسبتاً بدون درد می‌کند. قسمت دهنده‌ی چربی بی‌حس شده و عمل لیپوساکشن برای جمع‌آوری چربی کافی برای حجم دادن مجدد به گونه‌ها، به آرامی انجام می‌شود.

بهبودی

به منظور کاهش زمان بهبود و نیز کاهش تورم، صورت شما بلافاصله با بانداژ پوشیده می‌شود. بخیه‌ها، گیره‌ها و بست‌ها به صورت نرمال بعد از گذشت یک هفته برداشته می‌شوند.

 • بازگشت به کار: 10 تا 14 روز
 • فعالیت‌های شدیدتر: دو هفته یا بیشتر
 • کبودی: دو تا سه هفته
 • در مدت چندین ماه، مواجهه با آفتاب باید محدود شود.

ریسک‌ها

تزریق چربی یک عمل جراحی واقعی بوده و مقداری ریسک مرتبط با عوارض را با خود به همراه دارد. خطرات این عمل جراحی شامل خونریزی و کبودی، عفونت، جای زخم‌های کوچک متعدد، تجمع مایعات، عدم تقارن، پوست آویزان، بی‌نظمی‌های پوستی، بی‌نظمی‌های فرم و لخته شدن خون می‌باشد. در طول جلسه‌ی مشاوره، ما ریسک‌های خاص عمل جراحی شما را با شما در میان می‌گذاریم.

پروتز

گونه8

حجم گونه‌های شما باعث ایجاد هارمونی و تعادل در چهره‌ی شما شده و بر روی زیبایی کلی صورت شما تأثیر می‌گذارد. این نواحی با بالا رفتن سن مورد غفلت واقع می‌شوند اما نقشی اساسی را در هر برنامه‌ی جوانسازی صورت ایفا می‌کند. یک روش اجرای پروتز معمول دیگر، پروتز گونه است که بر روی استخوان گونه قرار داده می‌شود. پروتزهای گونه بیش از دیگر انواع پروتزها می‌توانند نتایج ظریف و چشم‌گیری را ایجاد کنند و این موضوع به اندازه‌ی پروتز بستگی دارد. بسیاری از افراد تمایل به داشتن گونه‌های برجسته دارند و پروتزهای گونه می‌توانند این برجستگی را ایجاد کرده و به چهره‌ی شما قوت و تجسم ببخشند.

فرایند انجام

گونه9

برجسته‌ سازی گونه با استفاده از پروتز ]لینک به مقاله پروتز گونه[ معمولاً از طریق ایجاد یک شکاف در دهان و در زمانی که شما تحت بیهوشی عمومی هستید، انجام می‌شود. اگر بخواهید چندین عمل صورت را با هم انجام دهید، ممکن است برش‌های متعدد درون یا زیر پلک چشم یا درون دهان ایجاد شده و پروتزها به محل درست خود لغزانده شوند. در نهایت برش‌ها با بخیه بسته می‌شوند.

بهبود

صورت بلافاصله با بانداژ یا نوار پوشیده شده و یا به شکل دیگری ایمن می‌شود تا به فرایند بهبود سرعت بخشد و تورم را کاهش دهد. بالا نگه داشتن سر درطول فاز نخست بهبود نیز بسیار مهم است. بیماران ممکن است مقداری تورم و کبودی صورت را تجربه کنند که با استفاده از کمپرس سرد بهتر می‌شود. ممکن است برای چند روز رژیم مایعات لازم شود چرا که جویدن دشوار می‌باشد. ماده‌ی استفاده شده برای پروتزهای گونه از موادی جامد و پایدار تشکیل شده که برای چندین سال باقی می‌ماند.
بازگشت به کار: تقریباً یک هفته
ظاهر نرمال: دو تا چهار هفته
فعالیتی که ممکن است صورت را تکان دهد یا به آن ضربه بزند: بعد از شش هفته یا بیشتر

هزینه


هزینه‌ی انجام این عمل به عوامل زیر بستگی دارد:

 • قیمت تجهیزات عمل
 • قیمت عمل بیهوشی
 • دستمزد بیمارستان
 • فرایند و پزشک انتخابی شما
 • دستمزد پزشک

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی