لیزر موهای زائد صورت و بدن

00

عمل لیزر موهای زائد، تکنیکی برای برداشتن عمدی موهای اضافی بدن است که از تکنولوژی لیزر بهره می‌گیرد. موها معمولا تمامی نواحی صورت و بدن را می‌پوشانند، برخی از این موها بسیار نازک هستند و به سختی مشاهده می‌شوند، در حالیکه برخی نواحی دیگر بدن، از موهای ضخیم و برجسته‌تری برخوردار هستند. گاهی این موهای ضخیم در نواحی ناخواسته‌ای از بدن و یا به میزان بیش‌از حدی رشد می‌کنند. در این موارد از عمل لیزر مستقیم موهای زائد برای از بین بردن و رفع موهای زاید استفاده می‌شود. لیزرهای مختلف و منابع نوری متفاوتی برای انجام این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

عمل لیزر موهای زائد و ناخواسته، یکی از رایج‌ترین جراحی‌های زیبایی است. متخصصین ما در کلینیک پوست و موی رازی، بسته به نوع پوست و موهای شما، مناسب‌ترین نوع لیزر را برای از بین بردن مؤثر و دائم موهای ناخواسته‌ی شما استفاده می‌کنند. این شیوه‌های درمانی برای حصول اطمینان از کسب بهترین نتایج، توسط متخصصین حرفه‌ای دارای مجوز انجام می‌شوند. عمل لیزر موهای زائد، تکنیکی ایمن و بی‌خطر است که هم برای صورت و هم برای بدن قابل کاربرد است و پوستی نرم، صاف و بدون مو را نتیجه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لیزر موهای زاید و مطرح کردن سوالات خود با شماره های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

عمل لیزر موهای زائد چیست؟


4

لیزر، باریکه‌ای پرانرژی از نور است که می‌تواند انرژی خود را از طریق پوست به بخش‌های خاصی از بدن منتقل کند. در مواردی که از لیزر برای از بین بردن موها استفاده می‌شود، رنگدانه‌های موجود در ساقه‌ی مو و یا فولیکول‌ یا ریشه‌ی مو با طول موجی خاص از نور لیزر تحت تابش قرار می‌گیرند. انرژی این بارکه‌ی لیزری، دمای پایه‌ی فولیکول‌ مو را افزایش می‌دهد و از این طریق به سلول‌هایی که به رشد مو کمک می‌کنند، آسیب می‌رساند. درصورتیکه این آسیب کافی باشد، از رشد بیشتر مو جلوگیری می‌شود. میزان موفقیت عمل لیزر موهای زائد، به رنگ موها نسبت به رنگ پوست و مدت زمانی که برای انجام این عمل اختصاص داده می‌شود، بستگی خواهد داشت.

نامزدهای مناسب عمل لیزر موهای زائد


از آنجاییکه عمل لیزر موهای زاید، فولیکول‌های مویی تیره‌ رنگ درون پس زمینه‌ی روشن‌تر پوست را هدف قرار می‌دهد، انجام آن برای افرادی با پوستی روشن‌تر و موهایی تیره‌تر بسیار مؤثر خواهد بود. در واقع هرچه موهای بیمار تیره‌تر از پوست او باشد، این درمان از میزان اثر بخشی بالاتری برخوردار خواهد بود. ممکن است برخی از افراد دارای موهای بلوند و قرمز نتوانند نتایج مطلوب خود از انجام این عمل را حاصل کنند. علاوه بر این، افراد دارای موهای ضخیم، نسبت به کسانی که از موهایی نازک و باریک برخوردارند، نامزدهای بهتری برای انجام عمل لیزر مو زائد خواهند بود. معمولاً انجام این تکنیک بر روی موها نازک بسیار دشوارتر خواهد بود.

مناطقی از بدن که می‌توان با عمل لیزر موهای زائد درمان کرد، کدامند؟


مناطقی از بدن که موهای زائد آن را می‌توان با استفاده از لیزر از بین برد، عبارتند از:

 • صورت
 • گردن
 • سینه
 • بازوها
 • زیر بغل
 • پشت
 • پاها
 • برروی شکم

مزایای لیزر کردن موهای زائد

 • درمانی بسیار سریع محسوب می‌شود.
 • با استفاده از این عمل می‌توان از شر موهای ناخواسته خلاص شد.
 • این شیوه‌ی درمانی از اثربخشی بالایی برخوردار است.
 • برای تمامی نواحی بدن قابل استفاده خواهد بود.
 • دوره‌ی بهبودی آن بسیار سریع خواهد بود.

انواع ماشین‌های لیزر موهای زائد


 • الکساندریت- این ماشین برای انواع موهای روشن و بد درمان بسیار مناسب خواهد بود. این ماشین قدرتمندترین دستگاه لیزر موهای زائد به حساب می‌آید و نتایجی بسیار سریع را به همراه خواهد داشت. هرچند این دستگاه بیشتر برای پوست‌های روشن مورد استفاده قرار می‌گیرد، لیکن پوست‌های آسیایی و موهای نازکی که به سادگی قابل درمان نیستند را نیز می‌توان با این روش، به شیوه‌ای بی‌خطر اصلاح کرد.
 • لیزرهای دیودی- این دستگاه برای درمان انواع مختلف پوست‌ها و موهای تیره‌ی ضخیم بسیار مؤثر خواهد بود. از این نوع لیزر برای پوست‌های برنزه نیز می‌توان استفاده کرد.

آنچه قبل از لیزر کردن موهای زائد باید بدانید


5

بهتر است برای حداقل ده روز قبل از اولین جلسه‌ی درمانی و همچنین در طول فرایند درمان، از موم، موبرها و سایر تکنیک‌های از بین بردن موها از ریشه استفاده نشود. در حقیقت، از آنجاییکه رنگدانه‌های مو جاذب انرژی لیزر هستند، بنابراین باید در طی انجام عمل، موها در جای خود قرار داشته باشند. موهای ناحیه‌ی تحت درمان در روز انجام عمل باید کاملاً تراشیده شوند تا انرژی انتقال یافته، به طور کامل به فولیکول مو منتقل شود و در بخشی از مو که خارج از پوست قرار دارد، به هدر نرود.

آنچه در طول عمل برداشتن موها انجام می‌شود


برای محافظت از چشم‌ها در حین عمل باید از عینک ایمنی استفاده شود تا نور تولیدی از لیزرها کنترل شود. پزشک از یک قطعه‌ی دستی کوچک برای لمس پوست با پرتوهای نوری استفاده می‌کند. ممکن است برخی از دستگاه‌ها قبل از آغاز درمان، عاملی خنک کننده را بر روی پوست اسپری نمایند. علاوه بر این ممکن است نوعی ژل بر روی ناحیه‌ی تحت درمان مالیده شود. زمانیکه پزشک دستگاه لیزر را فعال کند، باریکه‌ی لیزری از راه پوست به کیسه‌های کوچک (فولیکول) سرچشمه‌ی رشد مو، تابیده می‌شود. شدت حرارت منتقل شده از باریکه‌ی لیزری به فولیکول‌های مو آسیب وارد می‌کند و از این طریق سبب مهار رشد مو می‌شود.

پس از درمان


پس از درمان، استفاده از کرم‌هایی آرام‌بخش مانند ژل آلوئه‌ورا، در تسکین پوست بسیار مؤثر خواهد بود. برای یک یا دو روز پس از عمل، پوست ناحیه‌ی تحت درمان، ظاهر و احساسی شبیه به آفتاب سوختگی خواهد داشت. استفاده از کمپرس سرد و مرطوب کننده‌ها در این مورد می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

مراقبت‌های پس از انجام عمل لیزر موهای زائد


 • تا 7 روز پس از درمان، از قرار گرفتن در معرض اشعه‌ی ماوراء بنفش برای مدت زمان طولانی خودداری کنید.
 • عمل لایه‌برداری از ناحیه‌ی تحت درمان را دو یا سه مرتبه در هفته انجام دهید.
 • موهایی که پس از انجام عمل لیزر مجدداً رشد می‌کنند را از جای خود بیرون نیاورید.
 • از انجام روش‌های درمانی پرحرارت مانند دوش آب گرم، بخار و سونا برای حداقل 24 تا 48 ساعت اجتناب کنید.
 • در نواحی حساس بدن از کرم‌های ضدآفتاب استفاده نمایید.

چند جلسه‌ی درمانی برای لیزر موهای زائد لازم خواهد بود؟


تعداد جلسات درمانی مورد نیاز برای لیزر موهای زائد، بسته به رنگ و ضخامت موها به نسبت رنگ پوست، متفاوت خواهد بود. موهای تیره‌ی ضخیم روی پوست‌های کمرنگ، به سرعت پاکسازی می‌شوند. معمولاً اکثر افراد برای پاکسازی موها به 5 تا 8 جلسه‌ی درمانی در دوره‌هایی 3 تا 4 هفته‌ای نیاز خواهند داشت. از آنجاییکه موها دارای چرخه‌ی رشد هستند، به چندین جلسه‌ی درمانی برای اثرگذاری بر تمامی موهای ناحیه‌ی تحت درمان نیاز خواهد بود. این چرخه‌ی رشد مو، بسته به عضوی از بدن که مو برروی آن رشد می‌کند، متفاوت خواهد بود.

معمولاً نواحی صورت جلسات درمانی بیشتری را در مقایسه با پاها و پشت نیاز خواهد داشت. انتظار می‌رود ظرف 2 هفته پس از هر جلسه‌ی درمانی، تمامی موهای ناحیه‌ی تحت درمان بریزند. گاهی تا 10 روز پس از درمان، ریزش آغاز نمی‌شود. پس از اینکه موها شروع به ریزش کرد، بیمار مدت زمان کوتاهی را بدون مو خواهد بود. با آغاز رشد مجدد موهای جدید، بیمار باید برای جلسه‌ی بعدی درمان مراجعه کند. فرایند درمان باید تا زمانیکه موها به قدری نازک شوند که با لیزر قابل برداشتن نباشند و یا تا زمانیکه این کاهش به حد مطلوب بیمار رسیده باشد، ادامه پیدا کند. معمولاً موهایی که نمی‌ریزند و پس از دو هفته رشد می‌کنند، به دلیل چرخه‌ی رشد مو، تحت تأثیر قرار نگرفته‌اند.

هزینه‌های انجام عمل


هزینه‌ی انجام عمل لیزر موهای زائد به عوامل زیر بستگی خواهد داشت:

 • ناحیه‌ی تحت درمان
 • تراکم و ضخامت موها
 • تعداد جلسات درمانی مورد نیاز
 • موقعیت جغرافیایی کلینیک
به این پست امتیاز دهید.
Rate this post