لیزر موی زائد زیر بغل: روش سریع غیرفعال کردن دائمی فولیکول موها

لیزر موی زائد زیر بغل روش سریع غیرفعال کردن دائمی فولیکول موها

اگر از شیو کردن یا موم انداختن مداوم موهای زائد بدنتان و رشد زیاد و سریع آن‌ها خسته شده‌اید، می‌توانید به سراغ روش‌های رفع موهای زائد با لیزر بروید. لیزر موهای زائد زیر بغل، پرکاربردترین و مورد پسندترین درمان لیزر  موهای بدن می‌باشد. موهای زیر بغل واقعاً پردردسر هستند. شاید یکی از جاهایی باشد که داشتن موی زائد در آن بیشتر از همه رنجش آور است. جای تعجب نیست که اکثر زنان از زدن هر روز موهای زیر بغلشان وحشت دارند- خصوصاً اگر خیلی پر مو باشند.

لیزر موهای زائد: بهترین روش برای رفع موهای زائد بدن


لیزر موهای زائد بهترین روش برای رفع موهای زائد بدن

در روش لیزر موهای  زائد، از پالس‌های نور لیزری استفاده می‌شود که خود فولیکول‌های مو را یافته، انتخاب کرده و با مورد هدف قرار دادن ملانین موجود در آن‌ها، فولیکول‌های مو را تخریب می‌کند. به بیان دقیق‌تر، رنگ‌دانه‌ی موجود در فولیکول مو، پالس‌های نور لیزر را جذب کرده و این پالس‌ها با آسیب رساندن فولیکول (تا حدی مجاز)، رشد مجدد مو را تا میزان قابل توجهی کند می‌رسانند. لیزر موهای زائد را می‌تواند در همه‌ی نقاط بدن استفاده کرد. بهترین کاندید برای لیزر موهای زائد، خانم‌هایی هستند که دارای پوستی روشن و موهای تیره می باشنده زیرا لیزر ملانین موجود در مو را مورد هدف قرار دهد. لیزر روی موهای سفید اثری نخواهد داشت مگر آنکه آن را با رنگ تیره رنگ کرده باشند. بعد از تکمیل جلسات لیزر مو، تقریباً همه‌ی موهای زائد به طور دائم از بین می‌روند. اگرچه بیشتر لیزرها روی پوست‌های سفید پوست تأثیر دارند، تنها یک یا دو نوع لیزر موجود می‌باشند ، بنام  ان دی یاگ (Nd:YAG) و دایود، که برای پوست‌های آفریقایی آمریکایی مطمئن و بی‌خطر هستند.

مزایای لیزر موهای زائد


  • میزان کاهش و رفع دائمی موهای زائد با لیزر، بیش از 90 درصد است. اگرچه ممکن است برای همیشه به پوستی کاملاً صاف و نرم دست یابید، اما موها خیلی نازک خواهند شد و نیاز به تیغ کشیدن یا موم انداختن آن‌ها تا میزان بسیار قابل توجهی کاهش خواهد یافت.
  • در طی مدت درمان، نیازی نیست که حتماً موهایتان را نزنید ولی بهتر است تا جایی که می‌توانید دفعات شیو کردن آن‌ها را کمتر کنید. در طول جلسات درمان، بسته به نوع لیزی که برای شما بکار می‌رود، می‌توان موها را همچنان  شیو کرد، از جمله در روز مراجعه یا تنها در روزهایی که نیاز است موهایتان را بزنید.
  • جلسات لیزر موهای زائد، خیلی زمان بر نیستند. نواحی بزرگ‌تر را می‌توان در یک زمان لیزر کرد و نواحی کوچک همچون ناحیه‌ی زیر بغل را می‌توان در کمتر از 15 دقیقه لیزر کرد.
  • روش لیزر موهای زائد تقریباً بدون درد است. در مقایسه با روش‌های دیگر رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون با موم یا وکس یا لیزر الکترولیز، این روی بدون درد است ، اکثر افراد این درد را همانند ضربه‌ی یک کش یا نوار لاستیکی روی پوستشان توصیف می‌کنند.
مدت زمان جلسات لیزر، با توجه به ناحیه‌ای که لیزر می‌شود متغیر است. انجام لیزر در هر دو نواحی زیر بغل ممکن است کمتر از 10 دقیقه طول بکشد. از آنجایی که دستگاه لیزر با برق معمول و شهری کار می‌کند، می‌توان تا زمان کامل شدن کل درمان رفع موهای زائد در ناحیه یا نواحی مورد نظر، از این دستگاه استفاده کرد. سؤالات خود را اینجا بپرسید.

معایب و محدودیت‌های لیزر موهای زائد


  • در این روش، معمولاً به چند جلسه لیزر نیاز است. اغلب اوقات برای رسیدن به بهترین نتایج جهت رفع دائم موهای زائد، به چهار تا شش جلسه درمانی ، با فواصل یک ماه به یک ماه نیاز است.
  • هر کسی نمی‌تواند کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر موهای زائد باشد. از آنجایی که لیزر، رنگ تیره را پیدا کرده و مورد هدف قرار میدهد، افرادی که دارای موهای سیاه و خیلی تیره و پوستی روشن هستند، برای لیزر مو مناسبتر هستند. برخی از لیزرهای موجود در بازار، می‌توانند برای کسانی که پوست روشن و موهایی روشن و نازک هستند یا افرادی که پوست و مویی تیره دارند، مؤثر واقع شوند؛ اما بسیاری از این تکنولوژی‌های پیشرفته هنوز در مرحله‌ی ساخت هستند.
  • این روش ارزان نیست. هزینه‌ی لیزر موهای زائد به ناحیه‌ی تحت درمان و نوع تجهیزات و مرکزی که لیزر مو در آنجا انجام می‌گیرد بستگی دارد. هر جلسه، بر اساس سایز ناحیه‌ای که لیزر می‌شود، هزینه‌ی زیادی را در بر می‌گیرد. ازآنجایی‌که ناحیه‌ی زیر بغل کوچک است، احتمال دارد که هزینه‌ی آن کمتر باشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل چگونه انجام می‌شود ؟


به جای خراب کردن سطح پوستتان در هنگام رفع موقت موهای زائد، لیزر موهای زائد ریشه ی مو را مورد هدف قرار داده و با مورد هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو، برای همیشه  مو را از ریشه از بین می‌برد. در نتیجه سطح روی پوستتان دست نخورده و بدون آسیب خواهد ماند. لیزر موهای زائد مستقیم به ریشه‌ی مو می‌رود و با مورد هدف قرار دادن ملانین موجود در فولیکول مو، برای همیشه  مو را از ریشه از بین می‌برد. این امر باعث می‌شود نا پوست ناحیه‌ی ی زیر بغل دست نخورده و بدون آسیب بماند.

برای رفع دائمی موهای زیر بغل، چند جلسه لیزر مورد نیاز است ؟


اکثر پزشکان اعتقاد دارند که به‌طور متوسط برای رسیدن به نتایج ایدئال حداقل  6 جلسه لیزر لازم است. اگرچه ممکن است حتی بعد از اولین جلسه‌ی لیزر نیز به نتایج مطلوبی دست یافت، اما برای دستیابی به نتایج واقعی در کاهش دائمی موهای زائد، احتمالاً باید بین 4 تا 7 جلسه این درمان را ادامه دهید. همچنین پیگیری کردن جلسات درمانی لیزر مو طبق بازه‌های زمانی مشخص شده و منظم بسیار حائز اهمیت است؛ به طور متوسط این بازه‌های زمانی بین چهار تا شش هفته هستند. در نتیجه لیزر می‌تواند به همه‌ی موهایی که در جلسه‌ی قبلی نهفته بوده‌اند، برسد. اگر فاصله‌ی بین جلساتتان خیلی طولانی شود، ممکن است کلاً چرخه‌ی کلی رشد مو از کنترل خارج شود و لیزر هیچ وقت به برخی از موها نرسد.

بعد از اولین جلسه، ممکن است رشد موهایتان به میزان 5 تا 20 درصد تغییر کند. تا جلسه‌ی ششم، این نتیجه تا 90 درصد می‌رسد، پس دنبال کردن جلسات درمانی بسیار حائز اهمیت است. نتایج حاصل از لیزر به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع پوست و نوع و رنگ مو، و این عوامل، مواردی هستند که پزشک می‌تواند آن‌ها را یک به یک در شما مورد ارزیابی قرار دهد.

روش‌های متداول رفع موهای زائد زیر بغل


روش‌های متداول رفع موهای زائد زیر بغل

سؤالات رایج


سؤالات رایج

“کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است.”

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی
× مشاوره در واتساپ