هزینه بوتاکس: فیمت بوتاکس پوست صورت برای رفع چین و چروک

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های درمانی زیبایی است که در آن پزشکان برای کاهش خطوط ظریف و چین و چروک‌های صورت، سم بوتولینوم نوع A را به پوست تزریق می‌کنند. پزشکان زیبایی سال‌هاست که از بوتاکس برای درمان چین و چروک‌های پوست و صورت استفاده می‌کنند. هزینه بوتاکس به تعداد واحدهای بوتاکسی که هر شخص نیاز دارد و مناطقی که قصد تزریق به ‌آنها را دارد بستگی دارد.

کاربردهای بوتاکس


استفاده از بوتاکس برای رفع خطوط اخم، خطوط و چروک‌های افقی پیشانی و چروک‌های پنجه کلاغی اطراف چشم، توسط FDA تأیید شده است. استفاده از بوتاكس در کنترل بیماری‌هایی مانند استرابیسم (انحراف چشم)، هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد و غیرطبیعی) زیر بغل و بلفارواسپاسم (پرش و بسته شدن غیر ارادی پلک چشم) نیز مورد تایید FDA می‌باشد.

کاربردهای زیبایی تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس باعث بلاک کردن (انسداد) سیگنال‌های عصبی شیمیایی خاصی می‌شود، عمدتا سیگنال‌هایی که باعث انقباض عضلات می‌شوند. بیشترین کاربرد بوتاکس برای ریلکس کردن عضلاتی در صورت است که باعث ایجاد چین و چروک در اطراف چشم و پیشانی می‌شوند. کاربردهای زیبایی بوتاکس شامل موارد زیر است:

 • پیشگیری از بروز علائم پیری در پوست: تزریق بوتاکس از سنین پایینتر به جلوگیری از ایجاد چین و چروک در آینده کمک می‌کند. از آنجا که چین و چروک‌ها به دلیل حرکات تکراری پوست ایجاد می‌شوند، با تزریق زودهنگام بوتاکس، می‌توانید از ابتدا از بروز چین و چروک جلوگیری کنید.
 • افتادگی ابرو: ابروهای قوس‌دار و رو به بالا یکی از معیارهای کلاسیک زیبایی ، سلامتی و هوشیاری و جوانی هستند. افتادگی ابروها و پیشانی و شل شدن و افتادگی پوست زیر ابروها و پلک‌های بالایی باعث می‌شود چشم‌ها پیر و خسته به نظر برسند. تزریق بوتاکس ممکن است از افتادگی پلک‌ها و ابروها جلوگیری کرده و یا آن را برطرف کند.
 • چین و چروک: تزریق بوتاکس در کاهش چین و چروک‌های صورت تاثیر زیادی دارد. چرا که بوتاکس سیگنال‌های عصبی شیمیایی خاصی که معمولاً منجر به انقباض عضلات می‌شوند را مسدود می‌کند. و بدین شکل بوتاکس موقتاً آن دسته از عضلات صورت که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند ، را ریلکس ( شل) می‌کند.
 • چروکهای پنجه کلاغی: خطوط پنجه کلاغی به چین و چروک‌هایی گفته می‌شود که در گوشه چشم‌ها ایجاد می‌شوند. این خطوط نسبت به سایر چین و چروک‌های صورت بیشتر به چشم آمده و عمیقتر به نظر می‌رسند. یکی از درمان‌های رایج برای رفع خطوط پنجه کلاغی تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس باعث ریلکس شدن عضلات اطراف چشم شده و کمک می‌کند تا پوست این ناحیه صاف شود.
 • هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد و غیرطبیعی) : یکی از روش‌های جدیدتر برای درمان هایپرهیدروزیس (تعریق زیاد) زیر بغل تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس به کاهش تعریق در سایر نقاط بدن مانند کف دست‌ها ، صورت و پاها نیز کمک می‌کند.
 • لیفت ( بالا کشیدن) ابرو با بوتاکس: تزریق بوتاکس به رفع خطوط اخم بین ابروها کمک کرده و همچنین باعث لیفت ( بالا کشیده شدن) ابروها می‌شود.

کاربردهای درمانی بوتاکس

از بوتاکس برای درمان بیماری‌هایی که موجب اختلال در عملکرد بدن می‌شوند نیز استفاده می‌شود ، از جمله برای:

 • انحراف چشم: که در اثر عدم تعادل ماهیچه‌هایی که چشم را در محل خود نگه می‌دارند ایجاد می‌شود.
 • دیستونی گردن (یااسپاسم کجی گردن): در این بیماری دردناک، عضلات گردن دچار انقباض غیر ارادی شده و باعث چرخش و پیچش سر و قرار گرفتن آن در وضعیتی آزاردهنده می‌شوند.
 • هایپرهیدروزیس: یا بیماری تعریق بیش از حد که به واسطه آن فرد حتی وقتی هوا گرم نیست و یا فعالیت شدیدی انجام نداده باشد دچار تعریق شدید می‌شود.
 • انقباضات عضلانی: برخی بیماری‌های اعصاب مانند فلج مغزی ممکن است باعث شوند که دست و پاها به سمت مرکز بدن کشیده شوند. در بعضی مواردی، عضلاتی که دچار انقباض شده‌اند را می‌توان با تزریق بوتاکس ریلکس کرد.
 • اختلال عملکرد مثانه: تزریق بوتاکس ممکن است در کنترل بی اختیاری ادرار مربوط به بیش فعالی مثانه نیز مفید باشد.
 • میگرن مزمن: اگر کسی بیش از 15 روز در یک ماه دچار میگرن باشد، تزریق بوتاکس ممکن است به کاهش دفعات سردرد او کمک کند.
 • پرش پلک چشم: بوتاکس ممکن است به تسکین پرش پلک چشم (یا انقباض عضلات چشم) کمک کند.

نحوه اثربخشی بوتاکس 


بوتاکس سیگنال‌های عصبی که به عضلات فرستاده می‌شود را مسدود می‌کند. عضله‌ای که بوتاکس به آن تزریق شده نمی‌تواند منقبض شود و این باعث می‌شود چین و چروک‌ها صاف و ملایم شوند. پزشک با یک سوزن ظریف که درد و ناراحتی بسیار کمی ایجاد می‌کند بوتاکس را به عضلات خاصی تزریق می‌کند. به طور معمول سه تا هفت روز طول می‌کشد تا تاثیر تزریق بوتاکس به طور کامل مشخص شود. حداقل از یک هفته قبل از تزریق باید از مصرف الکل خودداری شود. همچنین، باید از چند هفته قبل از تزریق، مصرف داروهای ضد التهابی و آسپیرین قطع شود تا احتمال بروز کبودی کاهش یابد.

در بین زنان و مردان، در هر سنی، هر کسی که به دنبال ظاهری با طراوتتر و آرام‌تر است، کاندیدای خوبی برای تزریق بوتاکس است. تزریق بوتاکس برای جوانانی که می‌خواهند ظاهر جوان خود را حفظ کنند نیز مناسب است. تزریق بوتاکس یک درمان سرپایی است که در مطب انجام شده و معمولاً بیش از 30 دقیقه طول نمی‌کشد.

کسانی که شرایط زیر را دارند نباید از بوتاکس استفاده کنند:

 • افرادی که زیر 18 سال سن دارند
 • زنان باردار یا شیرده
 • کسانی که به یک بیماری عصبی مبتلا هستند

قبل از استفاده از بوتاکس با پزشک خود مشورت کنید زیرا تزریق بوتاکس برای همه انواع چین و چروک‌ها موثر نیست.

اثرات تزریق بوتاکس معمولاً حدود سه تا چهار ماه باقی می‌ماند. به تدریج که حرکت و فعالیت عضلات برگردد، خطوط و چین و چروک‌ها نیز دوباره ظاهر شده و فرد مجددا به تزریق بوتاکس نیاز خواهد داشت. معمولا به مرور زمان با تزریق مداوم بوتاکس، چین و چروک‌ها کمتر و ملایمتر خواهند شد، زیرا در واقع عضلات یاد گرفته‌اند که ریلکس بمانند.

هزینه بوتاکس چقدر است؟


هزینه بوتاکس چقدر است؟

محل و میزان تزریق بوتاکس مساله‌ای است که بایستی در طول مشاوره با پزشک خود درباره آن صحبت کنید. به طور معمول، هزینه بوتاکس یا بر اساس تعداد واحد بوتاکس تزریق شده و یا بر مبنای ناحیه‌ای که بوتاکس به آن تزریق شده محاسبه می‌شود. متوسط ​​هزینه تزریق بوتاکس بسته به نتایج مورد نظر هر فرد متفاوت است. هزینه‌ها ممکن است متفاوت بوده و بر مبنای تعداد واحد بوتاکس تزریق شده تعیین می‌شود.

اگر می‌خواهید به پیشانی خود بوتاکس تزریق کنید، احتمالاً به حدود 20 تا 30 واحد دارو نیاز دارید. هزینه تزریق بوتاکس برای مناطق کوچکتری مانند اطراف چشم‌ها کمتر است، زیرا به مقدار زیادی بوتاکس نیاز نیست. یکی دیگر از عواملی که در تعیین هزینه بوتاکس تاثیر دارد محل مطب و تبحر و شناخته شده بودن پزشک یا کلینیکی است که قصد تزریق بوتاکس نزد آن‌‌ها را دارید.

به طور متوسط:

 • پزشکان می‌توانند تا 20 واحد برای خطوط افقی پیشانی تزریق کنند.
 • و حداکثر تا 20 واحد برای خطوط اخم بوتاکس تزریق کنند.
 • این بدان معنی است که در پیشانی تا 40 واحد بوتاکس می‌تواند تزریق شود.

و به یاد داشته باشید، هزینه‌ای که بابت تزریق بوتاکس می‌پردازید تنها شامل هزینه محصول نیست، بلکه دانش و تخصص و تجربه پزشکی که تزریق را انجام می‌دهد را نیز شامل می‌شود!

چرا قیمت بوتاکس متفاوت است 


دوز بوتاکس (مقدار بوتاکس مورد نیاز) در افراد مختلف ممکن است متفاوت باشد

به عنوان مثال، شخصی که قدرت انقباض عضلاتش در هنگام اخم کردن کم است ممکن است فقط به 15-20 واحد بوتاکس برای خط اخم خود نیاز داشته باشد. اما برای شخص دیگری که عضلات این منطقه خیلی قوی هستند، ممکن است به 25 تا 35 واحد بوتاکس نیاز باشد و در نتیجه احتمالا باید هزینه بیشتری نیز پرداخت کند. به طور معمول در مردان که عضلات این ناحیه حتی قویتر هم هستند، ممکن است 40-50 واحد بوتاکس نیاز باشد و در نتیجه درمان خط اخم آن‌ها هزینه بیشتری خواهد داشت.

حدود قیمت تزریق بوتاکس برای چروک‌های پیشانی 


حدود قیمت تزریق بوتاکس برای چروک‌های پیشانی

چروک‌های پیشانی خطوط افقی هستند که در پیشانی ایجاد می‌شوند. این خطوط به واسطه ماهیچه‌هایی که ابروها را بالا و پایین می‌کشند به وجود می‌آیند. همین مساله باعث می‌شود‌ که تزریق بوتاکس به این ناحیه بسیار مشکل باشد. بیشتر خانم‌ها دوست دارند تمام این چروک‌ها از بین بروند اما در عین حال ابروهایشان نیز بالا کشیده شوند. در اینجا خانم‌ها باید تصمیم بگیرند که کدام مساله برایشان مهمتر است رفع چروک‌های پیشانی یا بالا بودن ابروها! به این خانم‌ها باید یادآوری شود که داروهایی مانند بوتاکس و دیسپورت عضله‌ای که به آن تزریق می‌شوند را “شل می‌کنند”. به همین دلیل پزشکان همیشه سعی می‌کنند در تاثیر بوتاکس (یعنی بین لیفت ابرو و صاف شدن چروک‌های پیشانی)  تعادل ایجاد کنند.

پزشکان می‌توانند ضمن حفظ توانایی بالا بردن ابرو، کاری کنند که چروک‌های پیشانی نیز ملایم‌تر شوند. بنابراین دوز بوتاکس تزریقی به این ناحیه، به میزان قدرت عضله پیشانی و همچنین قله طبیعی ابرو و اندازه پیشانی نیز خیلی بستگی دارد. این عوامل باعث می‌شوند دوز بوتاکس مصرفی در پیشانی بین 4 تا 25 واحد متفاوت باشد. مجدداً، مردان ممکن است به تزریق دوز بیشتری بوتاکس در پیشانی خود نیاز داشته باشند.

حدود قیمت تزریق بوتاکس برای چروک‌های پنجه کلاغی

حدود قیمت تزریق بوتاکس برای چروک‌های پنجه کلاغی

چروک‎های پنجه کلاغی نیز یکی از نواحی است که با استفاده از تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس و دیسپورت) درمان می‌شوند و درست مانند سایر مناطق ذکر شده، مقدار داروی مورد نیاز بستگی به این دارد که وقتی بیمار چشم‌های خود را جمع می‌کند یا لبخند می‌زند، چند خط در کناره‌های چشم‌هایش ایجاد شود. به طور معمول دوز بوتاکس مصرفی در این منطقه بین 9-20 واحد برای هر طرف متغیر است.

لبها

آیا تا به حال چیزی در مورد “بوتاکس لب” یا ” لیپ فلیپ” شنیده‌اید؟ این اصطلاح معمولاً برای تزریق بوتاکس یا دیسپورت درست در امتداد مرز بالای لب بالا که به ورمیلیون معروف است به کار می‌رود. برای بیشتر بیماران 4-6 واحد بوتاکس در امتداد لب بالایی تزریق می‌شود. برای دخترانی که زیاد لبهایشان را جمع می‌کنند تزریق بوتاکس در مرز لب پایین نیز ممکن است مفید باشد.

پیدا کردن پزشک مناسب 


ممکن است وسوسه شده باشید که پزشکی پیدا کنید که با هزینه‌ای کم برایتان تزریق بوتاکس انجام دهد، اما قیمت خیلی پایین نشانه خوبی نیست زیرا ممکن است دارو را خیلی رقیق کرده باشند.

وقتی به دنبال پزشک مناسبی برای تزریق بوتاکس می‌گردید، دقت کنید که پزشکی که انتخاب می‌کنید معتبر باشد. ایمن‌ترین گزینه جراحان پلاستیکی هستند که آموزش‌ و مجوز لازم برای تزریق بوتاکس را دارند. به هر حال قبل از انتخاب یک پزشک درباره صلاحیت و اعتبار او کاملا تحقیق کنید.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی