11 حقیقت که باید در مورد کاشت ریش بدانید

کاشت موهای صورت گزینه فوق‌العاده‌ای برای آقایانی است که ریش آن‌ها به طور کامل رشد نکرده، و یا ریش آن‌ها به صورت تکه‌ای یا کم‌پشت رشد می‌کند. کاشت ریش یک عمل جراحی نسبتاً ساده است که به راحتی در کلینیک‌های کاشت مو انجام می‌شود و نیازی به بستری شدن در بیمارستان نخواهید داشت.

کاشت ریش در سال 2014 به عنوان شاخه جدیدی از جراحی ترمیم مو به شهرت رسید و همچنان روند رو به رشدی را در پیش گرفته است. با این حال، این عمل کاملاً جدید نیست و چندین سال است که انجام می‌شود. حتی پس عمل کاشت ریش نیز باید یکسری موارد مهم را رعایت کنید تا بتوانید ریش پرپشتی داشته باشید. حقایقی در رابطه با کاشت ریش وجود دارد که دانستن آن برای افرادی که قصد دارند این عمل را انجام دهند مفید خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی کاشت ریش و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی، با شماره تلفن‌ ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

11 واقعیت درباره کاشت ریش 


پیوند موی صورت محدود به ریش نمی‌شود 

عمل کاشت موی صورت فقط به کاشت ریش محدود نمی‌شود. شما می‌توانید این کار را برای داشتن ریش پروفسوری، سبیل یا خط ریش نیز انجام دهید. حتی ممکن است روشی مناسب برای پر کردن تکه‌های خالی موهای صورت باشد. همچنین می‌توان برای پنهان کردن جای زخم‌های آکنه یا هر نوع جای زخم دیگری این روش را انجام داد. علاوه بر این، می‌توانید تغییراتی در ابروهای خود نیز ایجاد کنید.

کاشت ریش به شما این امکان را می‌دهد که ریشی را که همیشه می‌خواستید بدست آورید

این روش می‌تواند ریش مورد نظر شما را به شما بدهد، و نه فقط رشد تصادفی ریش. با استفاده از عمل کاشت ریش می‌توانید شکل و توزیع مورد نظر موهای خود را تعیین کنید.

موهای اهدا کننده از پوست سر گرفته می‌شوند 

11 حقیقت که باید در مورد کاشت ریش بدانید

در کاشت ریش نیز درست مانند جراحی سنتی کاشت مو، موهای اهدا کننده از قسمت پشت پوست سر گرفته می‌شود. این کار را می‌توان از طریق FUT (پیوند واحد فولیکولی) یا FUE (استخراج واحد فولیکولی)، دو روش برای جراحی کاشت مو انجام داد. نیازی به نگرانی در مورد نتیجه زیبایی شناسی در منطقه اهدا کننده نیست زیرا جراحان زخم‌های ناشی از برداشت مو را به گونه‌ای طراحی می‌کنند تا به راحتی پنهان شوند.

در بعضی موارد از قسمت‌های جانبی پوست سر نیز می‌توان استفاده کرد. در هر صورت پزشکان برای انتخاب ناحیه اهداکننده به این نکته توجه می‌کنند که موهای پیوند شده بیشترین تطابق را با ریش بیمار داشته باشد. موهای جدید که به زودی رشد می‌کنند، مشخصات سایر موهای صورت، مانند بافت آن، را به خود می‌گیرند. و بله، شما حتی این موها را نیز می‌توانید اصلاح کنید، بدون اینکه نیازی به نگرانی در مورد عدم رشد آن‌ها داشته باشید.

چند صد تا چند هزار گرافت مو برای کاشت ریش نیاز است 

میانگین تعداد پیوند مو برای کاشت سبیل بین 350-500 گرافت ، 600-700 گرافت برای یک ریش پروفسوری کامل ، 300 تا 700 پیوند برای ریش روی گونه و 200 تا 250 گرافت برای هر یک از خط ریش‌ها است. اگر می‌خواهید یک ریش کامل داشته باشید، تعداد گرافت‌ها متفاوت خواهد بود و می‌تواند به هزار گرافت نیز برسد و این بیماران برای گرافت‌های بیشتر به جلسه دوم احتیاج دارند.

کاشت ریش می‌تواند تا چهار ساعت طول بکشد 

کاشت ریش می‌تواند تا چهار ساعت طول بکشد-min

طول دقیق زمان عمل کاشت ریش برای هر بیمار متفاوت خواهد بود و بستگی به نوع ریش مورد نظر بیمار دارد. با این وجود، کاشت ریش معمولا حدود 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد. بنابراین در مورد افرادی که قول پیوند ریش را در مدت زمان کمتری می‌دهند، احتیاط کنید. یک نتیجه با کیفیت، زمان زیادی را می‌طلبد زیرا این یک روش بسیار ظریف و نیازمند مهارت و دقت بالای پزشک جراح است تا نتیجه مطلوب حاصل شود. برخی از بیماران حتی به جلسه دوم نیز احتیاج دارند، اگرچه اکثر پیوندها در یک جلسه قابل انجام است.

 

 

موهای پیوند شده بعد از دو هفته می‌ریزند 

جای هیچگونه نگرانی در این مورد نیست زیرا این یک روند طبیعی است. ریزش موهای پیوند شده بعد از دو هفته واکنشی است که به آن شوک ریزش مو گفته می‌شود و کاملا قابل پیش‌بینی است. آنچه بیماران باید بدانند این است که این مورد با ریزش مو متفاوت است. رشد موها معمولاً بعد از حدود سه ماه دوباره آغاز می‌شود. علت این اتفاق کاملا مشخص نیست، اما برخی از متخصصان معتقدند که ممکن است تغییر خون‌رسانی در پوست سر یا در چانه باعث بروز این اتفاق شود.

حداقل خطر کاشت ریش 

کاشت ریش نیز مانند هر روش جراحی زیبایی دیگر با خطرات خاص خود همراه است. این خطرات شامل کبودی، تورم و قرمزی در ناحیه موردنظر است. بعد از عمل کمی درد وجود دارد اما بسیار قابل کنترل است و به سرعت از بین می‌رود. جای زخم نیز یک خطر محسوب می‌شود، اما این مورد به عواملی مانند بهبودی پوست، مراقبت‌های بعد از عمل و پیروی دقیق شما از دستور پزشک در مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها بستگی دارد.

ممکن است شما مجبور شوید یک روز مرخصی بگیرید

ممکن است لازم باشد یک یا دو روز از محل کار خود مرخصی بگیرید. این عمل جراحی می‌تواند تا 5 ساعت نیز طول بکشد و ممکن است شما در روز بعد از عمل نیاز به استراحت داشته باشید.

موهای خاکستری در کاشت ریش

جراحان حتی می‌توانند برای مرتب‌سازی یا پراکندگی موهای خاکستری نیز مانور دهند تا نتیجه نهایی طبیعی به نظر برسد. بنابراین اگر در سر خود موهای سفید و مشکی و خاکستری دارید، ریش شما نیز باید به همین صورت باشد.

کاشت ریش یک روش دائمی است 

بهترین چیز در مورد کاشت ریش این واقعیت است که یک راه حل دائمی برای داشتن ریش ایده‌آل شماست. حتی اگر موهای پیوند شده را اصلاح کنید، دوباره رشد خواهند کرد. با این حال، توصیه می‌شود در ده روز ابتدایی پس از عمل، هیچ کاری روی موهای تازه پیوند شده انجام ندهید.

خارش پس از عمل کاشت ریش چگونه می‌توان آن را کنترل کرد 

با اینکه عمل کاشت ریش فقط باید چند ساعت طول بکشد (بسته به میزان موهای لازم برای پیوند)، اما دوره نقاهت آن ممکن است تا یک ماه یا بیشتر نیز به طول بیانجامد. در بخشی از این دوره نقاهت، ممکن است احساس ناراحتی خفیفی بر روی صورت خود داشته باشید که شایع‌ترین آن خارش زیر ریش جدید شماست.

ریش خود را نخارانید 

ریش خود را نخارانید

بعد از عمل، تورم و به دنبال آن زخم‌هایی را در ناحیه تحت درمان مشاهده خواهید کرد. این امر کاملاً طبیعی است و هیچ تفاوتی با نحوه واکنش پوست شما به سایر بریدگی‌ و جراحت‌ها ندارد. ناحیه معالجه شده در صورت شما در حال بهبودی است، بنابراین بهترین راه این است که آن را رها کنید.

خطر عفونت نیز در ناحیه تحت درمان وجود دارد. خاراندن و کندن این قسمت از صورت می‌تواند این خطر را افزایش دهد. شما همیشه باید از از کندن زخم‌هایتان قبل از اینکه پوست زیر آن‌ها به طور کامل ترمیم شود، خودداری کنید.

اگر ریش خود را می‌خارانید و متوجه خونریزی، تورم بیش از حد یا التهاب شده‌اید، باید در اسرع وقت به جراح یا تیم مراقبت‌های ویژه خود اطلاع دهید، زیرا ممکن است برای جلوگیری از عفونت نیاز به تجویز آنتی‌بیوتیک داشته باشید. اگر احساس می‌کنید که خارش بیش از حد تحمل شما است، با جراح یا تیم مراقبت‌های ویژه تماس بگیرید، ممکن است آن‌ها دارویی را برای شما تجویز کنند که خارش‌تان را تسکین دهد.

از شامپوهای دارویی استفاده کنید

اکثر کلینیک‌های ریزش مو بسته‌ای از محصولات مراقبت از مو را در اختیارتان قرار می‌دهند که شامل یک شامپو یا لوسیون با داروی ضعیف است که به منظور کمک به بهبود منطقه تحت درمان برای شما تجویز شده است. با این حال احتمالاً جراح یا تیم مراقبت از شما به شما توصیه می‌کنند که تا 24 ساعت پس از عمل به ریش خود شامپو نزنید. وقتی که مجاز به استفاده از شامپو برای شستشوی ریش خو شدید، شامپوی دارویی ارائه شده می‎‌تواند به شما کمک کند.

ریش خود را اصلاح نکنید 

ممکن است وسوسه شوید که ریش خود را اصلاح کنید تا خارش آن تسکین یابد. اما این کار نه تنها بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید (زیرا خطر بریدن منطقه تحت درمان یا بیشتر شدن عفونت وجود دارد)، بلکه یک کار کاملا بی‌فایده است، زیرا این ریش نیست که باعث خارش صورت شما می‌شود، بلکه زخم و التهاب ناشی از جراحی است که مسئول آن است. شما نباید حداقل تا یک ماه بعد از عمل جراحی کاشت ریش، ریش خود را اصلاح کنید.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی