فیلر زیر چشم برای درمان تیرگی و چین و چروک (بهترین برند فیلر چشم)

هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و اخیراً از آن در صنعت زیبایی و به شکل ژل برای افزایش حجم صورت و از بین بردن علائم حاصل از پیری استفاده می‌شود. فیلرهای مخصوص زیر چشم هیالورونیک اسید زیر چشم تزریق می‌شوند تا باعث جوان تر شدن صورت شوند. انتخاب نوع فیلر از قبیل پرفکتا و آلیاکسین نتایج دلخواه بیمار را ایجاد خواهد کرد. پزشک از این محصولات برای بهبود زیبایی صورت و ایجاد نتایج طبیعی تر استفاده می‌کند. تزریق ژل هیالورونیک اسید یک روش غیر تهاجمی است که در مطب پزشک انجام می‌گردد. فرایند درمان حدود ۳۰ دقیقه یا کمتر طول می‌‌کشد و نتایج به دست آمده حدود ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند.

تزریق ژل زیر چشم به بهبود زیبایی صورت و افزایش جوانی و شادابی آن کمک می‌کند اما شما باید قبل از تزریق ژل چند نکته مهم را در نظر بگیرید. مراجعه به یک پزشک با تجربه کلیدی ترین مسئله در خصوص تزریق ژل است. از آنجایی که تزریق ژل زیر چشم یک روش بسیار حساس است باید توسط یک پزشک با تجربه انجام شود تا ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل برسد و نتایج به دست آمده کاملا طبیعی باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی فیلر زیر چشم و یا برای رزرو نوبت در کلینیک پوست و مو رازی با شماره تلفن‌های ۰۲۱۴۵۳۷۹ تماس حاصل فرمایید.

مزایای فیلر زیر چشم چیست؟


برخی از مزایای تزریق فیلر زیر چشم به شرح زیر می‌باشد:

 مزایای فیلر زیر چشم

رفع سیاهی زیر چشم

اگر چه گاهی اوقات سیاهی زیر چشم به علت خستگی، آلرژی و کم آبی بدن به وجود می‌آید یکی از عوارض شایع بالا رفتن سن نیز محسوب می‌‌شود زیرا در این دوران فرآیند تولید سلول‌های پوستی جدید کاهش پیدا می‌‌کند و پوست زیر چشم نازک تر خواهد شد. همچنین میزان چربی و کلاژن پوست کاهش پیدا می‌‌کند در نتیجه عروق خونی زیر چشم دیده می‌شوند و منجر به سیاهی زیر چشم خواهند شد. در این شرایط می‌‌توان به منظور رفع سیاهی زیر چشم از هیالورونیک اسید استفاده کرد. این محصول به عنوان یک لایه بین چشم و عروق خونی عمل می‌‌کند و سیاهی زیر چشم را برطرف می‌نماید.

چروک

می‌توان از هیالورونیک اسید در کنار سایر روش‌های درمانی مانند لیزر برای رفع چروک زیر چشم استفاده کرد. با بالا رفتن سن و کاهش تولید کلاژن، چربی و الاستین تعداد زیادی چین و چروک زیر چشم به وجود خواهد آمد زیرا از میزان الاستیسیته پوست کاسته می‌‌شود. در این شرایط تزریق هیالورونیک اسید زیر چشم می‌تواند به طور موقت به رفع چین و چروک اطراف چشم کمک کند.

ژل زیر چشم برای چه مواردی کاربرد ندارد؟


هایپرپیگمنتیشن

در برخی موارد تیرگی زیر چشم بیشتر به علت هایپرپیگمنتیشن به وجود می‌آید که معمولاً تزریق ژل تاثیری در بهبود مشکل نخواهد داشت. در این شرایط می‌توان از لیزر درمانی یا پیلینگ شیمیایی استفاده کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با متخصص زیبایی صحبت کنید.

چروک جدید

اگرچه از فیلرها به عنوان یک روش درمانی ضد چروک استفاده می‌شود نمی‌توانند از به وجود آمدن چروک جدید جلوگیری کنند. گاهی اوقات پزشک بر اساس شرایط خاص بیمار از محصولات حاوی سم بوتولینیوم مانند بوتاکس، دیسپورت و زئومین استفاده خواهد کرد.

مزایای تزریق ژل زیر چشم


  • تغییر آنی زیر چشم
  • روشن تر شدن زیر چشم
  • افزایش حجم زیر چشم
  • جوان تر به نظر رسیدن و رفع ظاهر خسته چشم‌ها

فرایند تزریق ژل زیر چشم


از آنجایی که همه افراد قادر به تزریق ژل زیر چشم نیستند باید به یک پزشک متخصص مراجعه کنید تا ابتدا علل تیرگی زیر چشم و پف آن علیرغم خواب و استراحت کافی را مشخص کند. پس از جلسه مشاوره می‌توانید برای درمان آماده شوید. پزشک از شما می‌پرسد که آیا تمایلی به استفاده از پماد بی حسی دارید یا خیر و در صورتی که مایل به استفاده از پماد باشید باید حدود نیم ساعت تا یک ساعت منتظر باشید تا پماد شروع به اثر گذاری نماید. پزشک از دو روش مختلف برای تزریق ژل استفاده می‌کند، روش قدیمی و استفاده از سوزن بسیار کوچک برای تزریق ژل و روش جدید که شامل استفاده از کانوله می‌باشد و ژل به طور صحیح زیر چشم قرار می‌گیرد تا نتایج دلخواه را به وجود بیاورد. پس از تزریق ژل و کاهش تورم و کبودی می‌توانید شاهد نتایج اولیه باشید. نتایج نهایی طی مدت یک تا دو هفته پس از تزریق قابل مشاهده خواهد بود.

ماندگاری نتایج به دست آمده چقدر است؟


ماندگاری نتایج حاصل از تزریق ژل زیر چشم به عوامل مختلفی از قبیل سن بیمار، متابولیسم بدن و سبک زندگی او بستگی دارد. اکثر بیماران پس از ۸ تا ۱۲ ماه برای تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه می‌کنند.

عوارض جانبی


به طور کلی از تزریق ژل زیر چشم به عنوان یک روش بسیار ایمن یاد می‌‌شود با این حال برخی از عوارض جانبی وجود دارد که باید با آنها آشنا شوید.

کبودی

کبودی یکی از عوارض جانبی شایع مرتبط با تزریق ژل هیالورونیک اسید است و تحقیقات نشان داده حدود ۱۹ تا ۲۴ درصد از بیماران دچار کبودی می‌شوند حال آنکه برخی دیگر از مطالعات انجام شده حکایت از کبودی در ۶۸ درصد از بیماران دارد. اکثر بیماران ادعا می‌‌کنند کبودی و تورم ایجاد شده طی مدت چند روز برطرف می‌شود. پزشک به منظور کاهش کبودی و تغییر رنگ پوست به تجویز پماد آرنیکا خواهد پرداخت.

هایپرپیگمنتیشن

گاهی اوقات به علت نحوه واکنش پوست به فرآیند تزریق ژل احتمال هایپرپیگمنتیشن وجود دارد. طبق تحقیقات انجام شده افرادی که رنگ پوست آنها تیره تر است بیشتر دچار این اختلال خواهند شد.

ناهماهنگی دو طرف صورت

گاهی اوقات تزریق‌ ژل می‌تواند باعث به وجود آمدن توده یا سایر ناهنجاری‌ها زیر چشم شود که معمولاً این مشکلات طی مدت چند روز برطرف خواهد شد در غیر این صورت باید به پزشک خود مراجعه کنید. پزشک از آنزیم هیالورونیداز برای حل کردن فیلر هیالورونیک اسید و رفع عوارض جانبی حاصل از درمان استفاده خواهد کرد.

برندهای توصیه شده برای زیر چشم


پرطرفدا ترین برندهای فیلر مورد استفاده برای زیر چشم عبارتند از رستالین و ژوویدرم که از لحاظ قیمت و ماندگاری و کسب نتایج مطلوب شبیه یکدیگر هستند. اکثر پزشکان ژل مورد استفاده را با توجه به نظر تخصصی خود و انتظارات بیمار از درمان انتخاب می‌کنند.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل


به منظور تسریع فرآیند بهبود و بهتر شدن نواحی تحت درمان باید از موارد زیر پیروی کنید:

  • از رفتن به سونا یا قرار گرفتن در معرض گرمای شدید خودداری کنید.
  • تا چند روز پس از تزریق ژل از وارد کردن فشار به آن ناحیه خودداری کنید.
  • پس از انجام دادن فعالیت جسمانی شدید اجتناب کنید.
  • از استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید.
  • حداقل تا دو هفته پس از تزریق ژل از روش‌هایی مانند موم انداختن صورت یا پیلینگ شیمیایی اجتناب کنید.
  • در صورت بروز درد می‌توانید با مشورت پزشک خود از پاراسیتامول استفاده کنید.

 مراقبت‌ پس از تزریق ژل

به جای فیلر از چه محصولاتی می‌توان استفاده کرد؟


محصولات مراقبت از پوست متعددی در بازار وجود دارد که می‌توانند به رفع تیرگی زیر چشم کمک کنند. تحقیقات نشان داده است که کرم دور چشم و سرم‌های حاوی رتینوئید، آنتی اکسیدان‌ها، هیالورونیک اسید و پپتیدها می‌توانند ظاهر چشم را بهبود ببخشند. این محصولات فرآیند تولید کلاژن و آبرسانی به نواحی مورد نظر را افزایش می‌دهند. با افزایش آبرسانی و افزایش حجم زیر چشم می‌توان به رفع تیرگی زیر چشم کمک کرد. می‌‌توانید از کانسیلر زیر چشم به منظور رفع فوری تیرگی آن استفاده کنید. محصولات روشن کننده پوست نمی‌‌توانند کمکی چندانی به رفع تیرگی زیر چشم نمایند. به طور کلی خواب کافی نوشیدن آب مقدار لازم و مصرف مواد مغذی می‌تواند از بروز تیرگی زیر چشم جلوگیری کند و بدون نیاز به مداخلات پزشکی به رفع آنها کمک نماید. گاهی اوقات از روش‌های جراحی برای رفع تیرگی زیر چشم استفاده می‌شود. بلفاروپلاستی پلک پایین در مقایسه با تزریق ژل نتایج بهتری را به وجود می‌آورد اما این روش با استفاده از داروی بیهوشی، طولانی شدن دوران بهبود و اعمال هزینه همراه است.

آخرین مقالات

مشاوره رایگان شبانه روزی