j1-6

اصطلاح غبغب در پزشکی به چاقی زیر چانه اشاره دارد و به آن پری زیر چانه هم گفته می‌شود. در بسیاری از مردم، یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ایجادکننده غبغب، چربی است. به دلایل مختلف مانند اضافه وزن، عوامل ژنتیکی یا افزایش سن ممکن است مقدار بیشتری چربی در زیر چانه افراد جمع شود. برخی ساختارها مانند عضلات و پوست می‌توانند باعث پر به نظر رسیدن زیر چانه شوند. بسیاری از بیماران دوست ندارند که غبغب داشته باشند به این دلیل که چانه جلو آمده و زاویه صورت مشخص نشانه زیبایی جذابیت هم برای مردان و هم برای زنان است. روش های زیادی برای از بین بردن و برداشتن غبغب وجود دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم.

رژیم غذایی سالم و ورزش اثر شگفت‌انگیزی در سلامت بدن دارند اما در برخی موارد نواحی سرسختی وجود دارند که به رژیم‌های غذایی واکنش نشان نمی‌دهند و چربی‌های اضافه این قسمت‌ها با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی‌روند. برای بسیاری از مردم، یکی از این نواحی مشکل‌دار غبغب است. می‌توان چانه و گردن را بدون قرار گرفتن تحت عمل‌های جراحی پرخطر اصلاح کرد. متخصصین در کلینیک زیبایی رازی روش‌های مختلفی برای رفع غبغب ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما در خلاص شدن از شر چربی‌های زیر چانه کمک کند. برخی از این روش‌ها عبارتند از: تزریق کیبلا، لیفت با نخ، لیفت گردن، لیپوساکشن، لیزر لیپولیز، هایفوتراپی، اولتراسوند کویتیشن و رادیوفرکانسی. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد شیوه‌های رفع غبغب در کلینیک زیبایی رازی و رزرو نوبت می‌توانید با شماره‌ های 02188334029 و  02188333259 تماس حاصل فرمایید.

علل


j12

لزوماً غبغب فقط در افراد چاق ایجاد نمی‌شود، افراد لاغر هم ممکن است غبغب داشته باشند. عوامل مختلفی باعث شکل‌گیری غبغب می‌شوند و وزن یکی از آن ها است ولی دلیل اولیه نیست.

  • وزن: چربی‌های زیر چانه مستقیماً زیر پوست جمع شده و به مرور زمان باعث افتادگی پوست می‌شوند.
  • سن
  • عوامل ژنتیکی: ا گر بستگان شما غبغب داشته باشند احتمال این که غبغب زیر چانه شما هم شکل بگیرد افزایش می‌یابد.

اقدامات درمانی


کیبلا

j11

کیبلا مخصوص زیر چانه طراحی شده است. تزریق دقیق کیبلا در بالای گردن باعث تخریب و جذب سریع سلول‌های چربی شده و از جمع شدن دوباره این چربی‌ها پیشگیری می‌کند. تزریق باید به دقت انجام شود زیرا این ماده سلول‌های چربی را از بین می‌برد ولی به سلول‌های دیگر کاری ندارد. پس از تزریق، چربی از طریق فرایندهای متابولیکی طبیعی بدن دفع می‌شود. برای دست‌یابی به نتایج مطلوب باید درمان در چندین جلسه انجام شود.

 لیفت گردن

j10

افتادگی و شلی پوست گردن و غبغب که به دلیل افزایش سن ایجاد شده‌اند را می‌توان با انجام عمل لیفت گردن کاهش داد. در این روش جراحی، پوست اضافی برداشته شده، عضلات زیر آن سفت شده و زاویه صورت اصلاح می‌شود. معمولاً این عمل برای از بین بردن غبغب همراه با لیفت صورت انجام می‌شود هر چند که می‌توان آن را به تنهایی نیز انجام داد.

لیفت با نخ

j9

برای انجام لیفت صورت با نخ، جراح یک نخ نازک را از طریق یک شکاف ریز در ناحیه هدف در زیر پوست صورت قرار می‌دهد. این نخ‌ها به بافت پوست وصل شده و آن را به سمت عقب و بالا می‌کشد تا هموار شود. ناحیه تحت درمان تقریباً بلافاصله بالا آمده و افتادگی پوست برطرف می‌شود و ظاهر پوست بیمار جوان‌تر به نظر می‌رسد. از آنجا که بیمار معمولاً در حین عمل هشیار است می‌تواند ظاهر ایجاد شده به وسیله لیفت با نخ را تأیید کرده تا جراح به کار خود ادامه دهد. هنگامی که نخ‌ها گره زده شد، توسط خود پوست استتار می‌شوند و اسکارهای ناشی از عمل تقریباً نامرئی می‌شود. این روش نوآورانه لیفت صورت ظرف مدت یک یا دو ساعت و غالباً بدون بیهوشی انجام می‌شود.لیفت با نخ نوعی از لیفت صورت است که با نخ‌های مخصوص کانتور انجام می‌شود. این نخ‌ها از پلی پروپیلن شفاف ساخته شده است که نخ‌هایی غیر جذبی بوده و در قسمت‌هایی از صورت که از قبل تعیین شده است با دقت قرار داده می‌شود.

 لیپوساکشن

j8

لیپوساکشن گردن(جراحی غبغب) یک روش مناسب برای از بین بردن غبغب به صورت فوری است که در آن چربی‌های اضافی همراه با کمی از پوست اضافی روی آن برداشته می‌شود. جراح در هنگام لیپوساکشن، چربی‌ها را به وسیله یک لوله کوچک (که به آن کانولا گفته می‌شود) و یک دستگاه مکنده برمی‌دارد. جراح سلول‌های چربی را برای همیشه برمی‌دارد و باعث می‌شود که گردن تراشیده شده و ظاهری جذاب و زیبا پیدا کند. این فرایند حدود یک ساعت انجام می‌شود و بیشتر بیماران می‌توانند چند روز پس از عمل به فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

 لیزر لیپولیز

j7

به لیزر لیپولیز “اسمارت لیپو” هم گفته می‌شود. لیپوساکشن سنتی فقط مکش دارد. در لیزر لیپولیز، لیزر چربی را آب کرده و سپس از طریق شکاف‌های بسیار ریزی تخلیه می‌شود. از آنجا “اسمارت لیپو” عموماً برای قسمت‌های کوچک‌تری از بدن به کار برده می‌شود، برای رفع غبغب به طور روزافزونی در حال گسترش است. لیزر لیپولیز هم لطیف‌تر و هم مطمئن‌تر و بی‌خطرتر از لیپوساکشن سنتی است. معمولاً لیفت با نخ همراه با فرایندهای دیگر مانند لیزر درمانی انجام می‌شود.

اولتراسوند تراپی

j6

اولتراسوند تراپی یا هایفوتراپی از قدرت بازسازی بدن برای لیفت دادن و سفت کردن پوست‌های شل شده استفاده می‌کند. دستگاه اولتراسوند گرمایی را ساطع می‌کند که عمیق‌ترین لایه‌های پوست را تحریک کرده تا کلاژن جدید (پروتئینی که باعث جوانی و استحکام پوست می‌شود) تولید کند. با این روش اثرات تخریبی نیروی جاذبه از داخل به بیرون‌ترمیم می‌شود. اثر این روش درمانی تجمعی است و نتایج حاصل از آن در طول یک دوره 2 تا 3 ماهه قابل مشاهده می‌شود. از همه بهتر این که این فرایند در زمان 30 تا 60 دقیقه انجام شده و نیازی به بستری شدن ندارد.

رادیوفرکانسی (RF)

j5

در رادیوفرکانسی، لایه‌های عمقی پوست (درم و بافت زیر جلدی) با استفاده از تکنولوژی رادیوفرکانسی گرم می‌شود در حالی که اپیدرم (سطح پوست) سرد باقی می‌ماند. فرایند طبیعی بازسازی بدن تحریک شده و کلاژن جدید تولید می‌شود، در نتیجه پوست سفت‌تر و هموارتر می‌شود. به دلیل تولید کلاژن بیشتر، پوست سفت شده و افتادگی آن برطرف می‌شود.

کویتیشن

j4

دستگاه کویتیشن اولتراسونیک از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تخریب دیواره سلول‌های چربی در غبغب استفاده می‌کند که در آن محتویات سلول‌های چربی در فضای مایع بدن نشت پیدا می‌کند. از آنجا، سیستم لنفاوی، مواد زائد را (چربی‌های شل شده) برداشته و به گردش انداخته تا در کبد فراوری شده و با تعریق، ادرار و مدفوع دفع می‌شود. نتایج حاصل از به کارگیری این روش بلافاصله قابل مشاهده است.

کرایولیپولیز

ت3

تکنولوژی کرایولیپولیز از سیستم سرمای کنترل‌شده (کرایولیپولیز) برای هدف قرار دادن و از بین بدن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. یک هفته پس از درمان، سلول‌های چربی به طور طبیعی از بدن دفع می‌شوند. این روش کاملاً غیر جراحی و غیرتهاجمی است. با استفاده از این روش رفع غبغب انجام شده و چربی‌های ناخواسته غبغب به خوبی از بین میرند.

پروتز چانه

j2

در این فرایند از پروتز برای شکل‌دهی صورت و چانه استفاده می‌شود. پس از قرار دادن پروتز زیر چانه، تعادل اجزای صورت بیشتر برقرار می‌شود. پروتزها در سایزها و اشکال مختلف وجود داشته و کاشت آن یکی از سریع‌ترین جراحی‌های زیبایی است که انجام می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی