لیفت صورت با نخ ؛لیفتینگ صورت بدون جراحی

1

امروزه از یک روش جدید به نام لیفت صورت با نخ برای لیفت و از بین بردن افتادگی پوست صورت بدون نیاز به عمل جراحی برای افراد استفاده می‌شود. در حقیقت در روش لیفت با نخ از نخ‌های بخیه موقتی قابل جذب برای افرادی استفاده می‌شود که به دنبال دستیابی به نتایج مشابه لیفت صورت بدون نیاز به عمل جراحی یا استراحت کردن هستند. به این ترتیب لیفت با نخ می‌تواند یک روش درمان ایمن و موثر برای ایجاد تغییرات ظریف در پوست و ایجاد نتایج طبیعی برای صورت باشد. این تکنیک به پزشک امکان را می‌دهد که ظاهر ریلکس، شاداب و جوان بیمار را بازیابی کرده و ویژگی‌های طبیعی صورت وی را بهبود بخشد.  این روش بهترین روش لیفت صورت برای استفاده افرادی مناسب است که به دنبال ارتقا یا بهبود زیبایی‌های طبیعی خود هستند.

در صورتی که از مشکل افتادگی بافت صورت و چین و چروک‌های ایجاد شده بر روی پوست خود ناراحت هستید، جوان‌سازی ناحیه صورت از طریق روش لیفت با نخ امکان‌پذیر بوده و از این طریق فرد می‌تواند از ویژگی‌های ظاهری بهتر و ظاهر جوان‌تر برخوردار شود. به این منظور متخصصین کلینیک پوست و موی رازی مناسب بودن شما برای این درمان را بررسی کرده و درباره روش‌های مناسب برای رفع مشکل با شما صحبت می‌کنند. توجه داشته باشید لیفت با نخ یک روش درمان دارای حداقل سطح تهاجم است که می‌تواند ظاهر جذاب و طبیعی برای فرد ایجاد کرده و دوره ریکاوری مورد نیاز برای آن کوتاه است. در حقیقت این روش راحت‌ترین و موثرترین درمان جایگزین برای روش‌های سنتی لیفت صورت می‌باشد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر برای لیفت با نخ یا رزرو نوبت با شماره تلفن 02188334029 02188333259 تماس حاصل فرمایید.

جهت بزرگنمایی کلیک نمائید

با افزایش سن چه اتفاقی برای پوست صورت رخ می‌دهد؟


صورت

با بالا رفتن سن، پوست فرد دچار چین و چروک شده، بافت چربی پوست از بین رفته و ساختار نگهدارنده آن سست و دچار افتادگی می‌شود. مهم‌ترین نقاطی که دچار افتادگی پوست می‌شوند عبارت از گونه‌ها، نواحی اطراف چشم‌ها، ابروها، فک و گردن هستند و این شرایط باعث بلندتر و پیرتر به نظر رسیدن صورت فرد خواهد شد.

احتمال صاف و پهن شدن گونه‌های صورت با افزایش سن وجود دارد. به آلبوم عکس دوران دبیرستان خود نگاهی بیندازید و با دقت پوست گونه‌های صورت را بررسی کنید. در نگاه اول احتمالا متوجه گونه‌های برجسته، گرد و مدور خود خواهید شد. تا پیش از 45 سالگی گونه‌های صورت بسیاری از خانم‌ها بیشتر به تخم مرغ صاف و گرد شباهت دارند. انعکاسی از نور در گونه‌های دختران نوجوان وجود دارد که زیبایی دوران نوجوانی را آشکار می‌سازند.

لیفت با نخ چیست؟ 

 

با بالا رفتن سن، پوست فرد دچار چین و چروک شده، بافت چربی پوست از بین رفته و ساختار نگهدارنده آن سست و دچار افتادگی می‌شود. مهم‌ترین نقاطی که دچار افتادگی پوست می‌شوند عبارت از گونه‌ها، نواحی اطراف چشم‌ها، ابروها، فک و گردن هستند و این شرایط باعث بلندتر و پیرتر به نظر رسیدن صورت فرد خواهد شد. به هر حال، امروزه می‌توان برای رفع این مشکلات از روش لیفت با نخ استفاده کرد. لیفتینگ صورت بدون جراحی و با استفاده از نخ یک درمان غیر تهاجمی است که امکان تکمیل آن در طول مدت یک ساعت وجود دارد. دو دلیل اصلی برای رواج این درمان به عنوان روش جایگزین برای لیفت صورت وجود دارد. در این حالت از نخ‌های بخیه قابل جذب ساخته شده از پلیمرهای زیست فروپاش مورد استفاده در ابزارهای پزشکی، برای تغییر شکل اجزای صورت در ناحیه میانی و پایین آن استفاده می‌گردد. به این منظور نخ‌های بخیه به پوست وارد شده و در عمل می‌تواند باعث سفت شدن پوست و رفع مشکلات مربوط به افتادگی آن همچون از دست دادن حجم در ناحیه گونه‌ها، فک‌ها، لب‌ها و گردن شود. از طرف دیگر ليفت نخ می‌تواند تحریک تولید کلاژن جدید در نواحی ورود نخ بخیه به پوست را برای بیمار به همراه داشته باشد.
لیفت با نخ گاهی اوقات یک درمان پیشگیرانه برای به عقب انداختن روش استاندارد لیفت صورت برای رفع افتادگی پوست است که امکان استفاده از آن به همراه لیفت ابرو، لیفت چانه، لیفت گردن، یا لیفت صورت برای ایجاد حمایت بیشتر از نواحی تحت درمان وجود دارد.

نواحی مختلفی که امکان درمان آنها از طریق لیفت با نخ وجود دارد


7

نواحی مختلف پوست که تا کنون برای درمان آنها از لیفت صورت استفاده می‌شده عبارت از ناحیه ابرو و پیشانی، گونه‌ها، لب‌ها، خط فک و گردن است. به هر حال اکثر افراد نیازی به درمان تمام این نقاط با استفاده از لیفت با نخ ندارند. در حقیقت نواحی تحت درمان با این روش برای بیماران جوان‌تر عبارت از گونه‌ها و ابروها است، زیرا این نقاط اولین محل‌هایی است که علائم پیری در آنها ظاهر می‌شود.

افراد مناسب برای لیفت با نخ


در صورتی که بیمار از شرایط فیزیکی، روحی و ذهنی مناسب برخوردار بوده، انتظارات واقع‌بینانه از نتایج این درمان داشته، به بیماری‌های خاص مبتلا نبوده، ضخامت پوست عادی داشته، به دنبال خلاص شدن از دست مشکل شل شدن و افتادگی بافت بوده و علاقه‌مند به سفت شدن پوست خود در ناحیه صورت و گردن باشد، احتمالاً می‌تواند فرد مناسب برای استفاده از لیفت با نخ باشد. در حقیقت افراد مناسب برای استفاده از این درمان دارای شرایط زیر هستند:

 • افرادی که دچار افتادگی پوست در ناحیه میانی صورت خود هستند
 • افرادی که دچار افتادگی پوست در ناحیه فک شده‌اند
 • افرادی که دچار افتادگی ابروها شده‌اند
 • افرادی که دچار افتادگی پوست در ناحیه گردن شده‌اند
 • افرادی که با از دست دادن حجم پوست در ناحیه صورت خود مواجه شده‌اند

در طرف مقابل افراد دارای شرایط زیر نمی‌توانند از این روش درمان برای خود استفاده کنند:

 • افرادی که پوست اضافی در ناحیه پایین فک خود داشته و این شرایط در نتیجه ضخامت پوست آنها ایجاد شده باشد
 • افرادی که پوست اضافی آنها به خاطر افزایش سن و نازک شدن پوست ایجاد شده باشد
 • افرادی که پوست اضافی در ناحیه پایین فک خود داشته و این شرایط در نتیجه هیپرتروفی به خاطر افزایش سن ایجاد شده باشد
 • در صورتی که پوست اضافی نازک به خاطر از بین رفتن بافت چربی یا تحلیل آن ایجاد شده باشد

روش‌های لیفت با نخ


امروزه از دو روش مختلف برای لیفت با نخ به شرح زیر استفاده می‌شود:

 • استفاده از نخ‌های یک طرفه که در یک سطح بالاتر از پوست تثبیت می‌شوند. برای مثال در این رابطه می‌توان از لیفت با نخ سیلوئت نرم نام برد.
 • استفاده از نخ‌های دارای خارهای دو طرفه که نیازی به نقاط تثبیت ندارند. این نخ‌ها در حفره سوزن وارد شده و به نحوی داخل پوست قرار می‌گیرند که امکان حرکت نخ در جهت‌های مختلف به خاطر زائده‌های دوطرفه آن وجود نداشته و نخ به خوبی در محل تثبیت می‌شود.

روش لیفت با نخ سیلوئت نرم

8

استفاده از این روش به حدود نیم ساعت زمان نیاز دارد. به این منظور از یک سوزن ریز برای تزریق ماده بی‌حسی موضعی به بدن و وارد کردن نخ به زیر پوست در عمق حدود 3 تا 5 میلی‌متر استفاده می‌شود. به این ترتیب در این حالت نیازی به ایجاد شکاف در بدن نیست، زیرا نخ‌های بخیه با استفاده از یک سوزن ریز به بدن وارد می‌شوند. در نهایت نخ‌ها با استفاده از سر مخروطی شکل قابل جذب در جهت مقابل در محل نگه داشته خواهند شد.
سر مخروطی شکل نخ‌های بخیه شبیه به چترهای کوچکی است که باعث لیفت پوست و سفت شدن آن شده و بطور همزمان تحریک تولید کلاژن را با گذشت زمان به همراه دارند. هنگامی که نخ‌های بخیه در نقاط مناسب وارد شد، پزشک به آرامی بافت مورد نظر را با دست خود فشار داده و تغییر شکل می‌دهد تا به این ترتیب دستیابی به نتایج دلخواه در ارتباط با لیفت با نخ امکان‌پذیر شود. در نهایت سر دیگر نخ بخیه که خارج از پوست باقی مانده چیده خواهد شد. در این شرایط معمولاً با توجه به شرایط بیمار و ناحیه تحت درمان ممکن است از یک یا چند نخ بخیه برای لیفت صورت استفاده شود.

روش لیفت با نخ خاردار

9

در این روش ابتدا از تزریق ماده بی‌حسی موضعی در نواحی اطراف محل‌های تزریق استفاده می‌شود. هنگامی که ناحیه تحت درمان بی‌حس شده و شکاف‌های مورد نیاز برای درمان در پوست ایجاد شد، جراح سوزن‌های نازک و توخالی حاوی نخ‌های بخیه خاردار را در نواحی تحت درمان وارد می‌کند. با قرار گرفتن نخ‌های بخیه در محل مناسب، جراح وضعیت آنها را اصلاح کرده و لیفت پوست را در زیر سطح آن انجام می‌دهد. به این ترتیب نخ بخیه خاردار در محل گیر کرده و به بافت زیر پوست در محل ایجاد افتادگی متصل می‌شود. این شرایط در ادامه لیفت بافت صورت را برای بیمار به همراه خواهد داشت. در این حالت انتهای بالای نخ بخیه می‌بایست به یک نقطه بالاتر از صورت برای نگه داشتن نخ بخیه در محل متصل شود. به این منظور از نخ‌های بخیه متعدد با توجه به بزرگی ناحیه تحت درمان و مقدار نیاز به لیفت پوست استفاده خواهد شد.

پس از درمان

این درمان اغلب نتایج فوری برای فرد به همراه دارد. به هر حال، نتایج این درمان به بهبود خود با گذشت سه تا شش ماه ادامه می‌دهد. این بهبود به خاطر تحریک تولید کلاژن در پوست و فرآیند طبیعی ترمیم بدن پس از درمان است.

بهبودی


بیمار با محدودیت در حرکت‌های صورت خود برای دو هفته اول پس از درمان مواجه می‌شود. علاوه بر این در طول این دوره خندیدن برای بیمار دشوار خواهد بود. در این زمان به بیمار توصیه می‌شود از ماساژ دادن یا وارد کردن فشار به صورت برای یک ماه اول پس از جراحی خودداری کند. هر چند لیفت با نخ از سطح تهاجم پایین نسبت به سایر روش‌های لیفت صورت برخوردار است، این درمان می‌تواند باعث ایجاد ورم و کبودی موضعی در پوست فرد شود. به این ترتیب ناحیه تحت درمان حساس شده، ورم کرده و احتمالاً دچار تغییر رنگ و کبودی خواهد شد.

خطرات درمان


خطرات لیفت با نخ شامل واکنش آلرژیک به مواد بی‌حسی، خونریزی، سروما، عفونت، احساس کردن نخ زیر پوست، گره خوردن نخ بخیه یا خارج شدن انتهای آن از پوست است. به هر حال این عوارض به سادگی قابل رفع هستند.

هزینه درمان


عوامل تاثیرگذار بر هزینه لیفت صورت با نخ به شرح زیر هستند:

 • تجربه و تخصص جراح
 • محل انجام عمل جراحی
 • نوع مواد بی‌حسی و آرام بخشی استفاده شده برای درمان
 • نوع تکنیک لیفت نخ استفاده شده توسط پزشک
 • هزینه جلسات ملاقات قبل و بعد از عمل جراحی با پزشک نیز بر هزینه کشیدن صورت با نخ تاثیر می گذارد.

سوالات رایج


سوالات رایج

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان شبانه روزی
× مشاوره در واتساپ